Візитка

 

 

Коротка історична довідка
    Місто Синельникове виникло на початку ХІХ століття як селище Павлоградського повіту Катеринославської губернії на землях, подарованих царським урядом генералу І.М.Синельникову.
    У 1868-1969 рр. збудовано залізничну станцію, яка дістала назву від імені власника землі - Синельникове.
    З 1873 року селище стає важливим залізничним вузлом південня України. Швидко зростає воно, і в 1897 році його населення становило вже понад 2900 мешканців.
    У 1878 році розпочалося будівництво вокзалу ст. Синельникове - І /за проектом архітектора Глазиріна Б.А./. Ця споруда і зараз прикрашає місто.
    З 1921 року Синельникове стало містом і центром Синельниківського повіту Катеринославської губернії, а з 1923 р. – центром Синельниківського району.
    З 1979 року Синельникове має статус міста обласного підпорядкування.

Географічна характеристика
    Територія міста належить до Придніпровської височини та становить горбисту рівнину.
    Місто Синельникове є залізничним вузлом, розташоване в центральній частині Дніпропетровської області на відстані 48 км на південний схід від м. Дніпропетровська. Його площа становить 2341 га, населення 31,4 тис. мешканців. Через Синельникове проходить схрещення двох залізничних магістралей – Донбас – Криворіжжя та Москва – Сімферополь. У 15 км від міста – автотраса Москва – Сімферополь, а на північній околиці – Дніпропетровськ – Бердянськ.

    Суміжні райони: Новомосковський, Васильківський.

Природно-геологічний потенціал 
    У геоструктурному відношенні територія міста розташована в межах Українського кристалічного масиву. У геологічній побудові приймають участь архей-протерозойські утворення, на яких залягають осадкові палеоген-неогенові відкладення.

Адміністративний розподіл 
      Територія приватного сектору міста розподіляється на 30 кварталів, в кожному з яких створено квартальний комітет. Щільність населення 1570 осіб на 1 км2.

Економіка 

    Структура міського господарства представлена підприємствами залізничного транспорту, машинобудівної, харчової, легкої галузей промисловості, комунальними підприємствами, а також розвинутою мережею підприємств торгівлі та побутових послуг.