Розділи
Портал президента
   
   

 
 

 

 

  

 

Сучасність

     image   Синельникове – місто обласного підпорядкування, розташоване у центральній частині Дніпропетровської області на відстані 48 км на південний схід від м. Дніпропетровська . Площа 2341 га, населення  становить  31,6 тис. осіб. У місті налічується 142 вулиці, 20 провулків, поділено на 30 кварталів. День міста – 21 вересня. 

    Місто Синельникове є великим залізничним вузлом, яке знаходиться на схрещенні двох залізничних магістралей: Донбас-Криворіжжя та Москва - Сімферополь. У 15 км. від міста - автотраса Москва-Сімферополь, а на північній околиці -  Дніпропетровськ-Бердянськ. 

      Сьогодні інфраструктура міста включає підприємства залізничного транспорту, автотранспортне підприємство,  побутові, комунальні, енергетичні та промислові підприємства, розвинуту торгівельну мережу та сферу послуг. Приємно зазначити,  що протягом останніх років у місті створено 7 нових за напрямками діяльності підприємств, серед яких - ТОВ „Атлантіс” та підприємства корпорації “S.I. GROUP”, чия продукція  відома далеко за межами Синельникового; завод „Нових технологій”, ВАТ „Синельниківська теплоізоляція” та ТОВ „Синтез”,  ТОВ „Інтерфом- Дніпро”.

Так, зокрема, ТОВ “Атлантіс” на сьогодні головне і перше підприємство нинішньої потужної компанії ЗАТ “Алеф-Виналь”, до складу якої входить ціла мережа підприємств горілчаної, коньячної і виноробної промисловості, включаючи кримські виноградники. Продукція заводу увійшла до реєстру 100 кращих товарів України.
Активно розвиваються у місті виробництва корпорації “S.I. GROUP”, яка виробляє снек – тобто продукти для перекусу (снек- перекус): горішки з різними смаками “Козацька розвага”, сухарики “Флінт”, фісташки “Мачо”, морепродукти, соняхове чищене насіння, смажену картоплю та чіпси. Останнім часом започатковано новий напрямок - целюлозно-паперовий.
Відкрите акціонерне товариство ”Синельниківська теплоізоляція” – сучасне підприємство в Дніпропетровській області, яке динамічно розвивається, особливо за останні три роки, і спеціалізується на виробництві будівельних і вогнетривких матеріалів. 
З 1 березня 2007 року на базі ВАТ „Синельниківська теплоізоляція” було створено ТОВ „Синтез” по виробництву вогнетривких та скловолокнистих матеріалів. 
В жовтні 2006 року був введений до експлуатації завод по виробництву поролону та поліуретану для виготовлення м’яких меблів ТОВ „Інтерфом-Дніпро”, яке входить до складу холдингу “Інтерфом”- беззаперечного лідеру поміж виробників такої продукції у країнах СНД. 
Також у місті вже багато років працює ВАТ “Синельниківський молочний завод”, який повністю забезпечує жителів міста Синельникового та району молочною продукцією. 
ТОВ „Синельниківський ресорний завод” з великим досвідом роботи, випробуваною роками технологією, відмінною якістю, є основним експортером в місті. 
ТОВ “Завод нових технологій” входить до Європейської науково – промислової корпорації “НіАКолор”, який знаходиться в місті Синельниковому. Основні види діяльності ТОВ “Завод нових технологій” – це розробка та виробництво лакофарбових матеріалів для різних галузей народного господарства. Корпорація випускає понад 10 найменувань спеціальних емалей, більше 9 найменувань спеціальних розчинників для усіх видів емалей, лаків, шпаклівок та грунтів. 
У 2009 році завдяки залученню чеських інвесторів було відкрито завод залізобетонних конструкцій "Спільне українсько-чеське підприємство "Влтава-Дніпро".
Синельникове є великим транспортним вузлом. На території міста активно працюють 14 підприємств та дільниць залізничного транспорту. Найкрупніші з них – локомотивне депо, пасажирське вагонне депо, Дистанція колії. Вони є основними виробниками послуг.
Багато пасажирів користується послугами АТП-11215, а також міжміськими маршрутними автобусами ПП “Зігфрід М”. 
Мешканці міста обслуговуються міськими автобусами та маршрутним таксі. 
Послуги міського, міжміського та міжнародного зв’язку жителям міста надають підприємства “Укрпошти “ та “Укртелекому”.  
Повсякденні життєво - необхідні потреби мешканців Синельникового вирішують житлово-комунальні служби міста, якими експлуатується: 167 житлових будинків з загальною площею 233,9 тис.кв.м, 236,8 км водопровідно-каналізаційних мереж, 158 км вулично-дорожної мережі, де 37 км доріг з твердим покриттям, 24 км мережі зовнішнього освітлення  і 8,8 га зелених насаджень загального користування. У місті функціонує 9 об”єднань співвласників багатоквартирних будинків. 
У місті   впорядковані та урочисто відкриті три алеї – Алея молодості, Алея  мудрості та Алея здоров’я.
Одним із найперших в Україні, в  місті успішно реалізується програма переведення квартир в багатоповерхових будинках на індивідуальне опалення.
В соціально-економічному житті Синельникового сфера послуг впевнено посіла важливе місце і протягом останніх  років демонструє значну динаміку свого зростання. З року в рік збільшується кількість об’єктів побуту. Сьогодні їх нараховуємо 78.
Сфера обслуговування сьогодні - це зона високої активності підприємницької діяльності міста, провідною тенденцією у якій  залишається зростання мережі підприємств за рахунок відкриття нових об’єктів. Сьогодні в місті працює 277 магазини, з них 119 – продовольчих та 158 - промислових; 19 підприємств громадського харчування. Важлива роль належить торгівлі в забезпеченні зайнятості населення. У сфері торгівлі працює понад  1500 осіб. Функціонує 4 ринки. 
У місті, згідно потреб громади на освітні послуги, діють 7 загальноосвітніх закладів, 10 дошкільних навчальних установ, центр дитячої творчості та дитячо-юнацька спортивна школа. 
Для підтримки профільного навчання та з метою організації якісної підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання  в кожній школі обладнані комп’ютерні класи та здійснено підключення до мережі Інтернет. 
Інноваційна діяльність закладів освіти спрямована на впровадження в освітній процес педагогічних технологій. Чотири установи  ( ЗНЗ № 1,2,4,7,) працюють за експериментальними програмами. ЗНЗ № 3,5,7 реалізують міжнародні проекти „Рівний – рівному „, „Діалог”, „Школа і партнери проти СНІДу”, які спрямовані на формування здорового способу життя. Активно впроваджується в практику роботи шкіл міжнародний проект „ Intel “. 
Провідне місце в роботі міського відділу освіти є питання соціального захисту учасників навчально-виховного процесу, підтримка талановитої молоді, організація дошкільної освіти. 
 Патріотичне виховання майбутніх громадян України також займає чільне місце в роботі усіх освітніх установ міста. Сьогодні місто пишається плідною діяльністю молодіжної історико-пошукової організації “Пошук-Дніпро” загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, яка діє під керівництвом Заслуженого вчителя України, почесного громадянина міста, підполковника Трушенка Євгена Григоровича, завдяки діяльності яких в книзі пам’яті історії з”являться нові імена героїв, які вважалися нещодавно безвісті зниклими. Спільними зусиллями пошуковців, ветеранів Великої Вітчизняної війни, підтримці міської влади, на базі закладу у 2008 році відкрито міський музей.
Яскравим штрихом в соціальному житті міста є культура. Неоціненним був і є  досвід фундаторів галузі: Гончаренко П.О., Щабельського І.П., Шантир Т.В., Приходько І.В., Редьки А.Х., Кривенко Р.Г., Лопати Д.П., Чабаненко Л.І., Удовенко З.М., Ковтуна І.Т., Білого І.І., Ситнікової В.Ф., Нікішової О.І. 
Сьогодні в місті працює: дитяча бібліотека, школа культури і мистецтв, Будинок культури «Родина»  та Будинок науки і техніки локомотивного депо. 
Відомими в місті є хор “Струмок”, вокальний ансамбль української пісні “Криниченька”, ансамбль бандуристів, ансамбль скрипалів, танцювальний ансамбль “Перші кроки”, театр пісні „Ухтишки”, ансамбль естрадного танцю «Анжеліка», ансамбль сучасного танцю «Ем.Сі.Блек.», команда брейк-дансу «Шквал»,  духовий оркестр,  Народний вокально-інструментальний ансмбль «Талісман», фольклорний ансамбль «Калина», скрипаль Філоненко П.В., солісти Ковальова М.К., Фоменко В.І., Білойван Н.І., Криворудченко С., Лопатіна Я.,  Курілов О., Твердохліб Д.,  Тараненко М. 
Гордістю синельниківців є ансамбль народних інструментів «НАНІ», керівник - Заслужений працівник  культури Білий І.І.  «НАНІ» відомий далеко за межами міста. Гастролював у Києві, Ленінграді, Криму, Грузії, Польщі, Прибалтиці, Закарпатті. 
З метою створення повноцінних умов для розвитку особистості в місті діють 9 спортивних клубів та організацій: міська федерація футболу, федерація дзюдо, туристично-краєзнавча організація “Мандрівник”, волейбольний клуб “Торнадо”, туристичний клуб “Гармонія”, клуб фізкультури та спорту інвалідів “Інваспорт-Синельникове”, клуб кікбоксінгу і тайського боксу муей-тай, спортивний клуб “Локомотив”. А також групи загальної фізичної підготовки з волейбоу, аеробіки, футболу, настільного тенісу. Учасники клубів та  організацій є неодноразовими переможцями змагань різних рівнів з різних видів спорту. Вагомих результатів досягли та прославили місто далеко за його межами вихованці Носенко Б. –чемпіон України по дзюдо, Ситніков Д. – двократний срібний призер України з боротьби дзюдо, Дерев”янко В. –бронзовий призер України з дзюдо;  Клочко  К. – бронзовий призер Кубку світу та багаторазова чемпіонка України з кікбоксінгу, Шевченко І. –володар Кубку світу з кікбоксінгу, Абдулаєв М. – багатократний чемпіон України з кікбоксінгу. 
З1983р. на території міста була відкрита дитячо-юнацька спортивна школа. Завдяки спільним зусиллям дорослих та дітей, вже у 1983 році першим призером обласних змагань з класичної боротьби став  Триль В., вихованка відділення легкої атлетики Біла Л. стала срібним призером СРСР з багатобор”я, а Решетняк О.- першою чемпіонкою України з метання дисків серед юніорів. 
На сьогоднішній день у закладі функціонують відділення легкої атлетики та відділення футболу, які відвідують близько 600 дітей міста. 
Серед високих досягнень вихованців закладу – перемога команди легкоатлетів у 2006 році на Першості МОН України у м.Біла Церква, де серед 73 команд дитячо-юнацьких спортивних шкіл України команда школи посіла І місце. 
Сьогодні ми пишаємося  Руденко І. – срібним призером спартакіади школярів Біларусі за участю збірних команд Росії та України з семиборства; Салогубенковою С. – срібною призеркою юнацького чемпіонату України з метання молоту; Пономаренко Г. – срібною та бронзовою призеркою юнацького чемпіонату України зі стрибків у довжину; Шатуновою Л. – переможницею юнацького чемпіонату  України з метання молоту, рекордсменкою областів середній юнацькій групі; Яроховичем С. – срібним призером Чемпіонату України серед юнаків з п’ятиборства; Івановим Є. –правим напівзахисником  збірної області з футболу; Гавриличем Є. – останнім захисником збірної області з футболу. 
Щорічно  в місті проходить понад 70 змагань з різних видів спорту для всіх категорій населення. 
Соціальний захист населення здійснює однойменне управління в складі 7 відділів та територіального центру по обслуговуванню одиноких непрацездатних громадян.      Надає до 30 видів соціальних допомог як за державними, так і місцевими програмами, а також пільги на житлові субсидії. Постійною увагою та турботою фахівців управління охоплено близько 15,0 тис.осіб. 
В територіальному центрі по обслуговуванню самотніх та непрацездатних громадян обслуговується пенсіонери, яким надаються  більше 30-и видів побутових послуг; 150 чоловік відвідують відділення соціально-побутової реабілітації; беруть участь у засіданні 6 клубів за інтересами.
З 1995 року у місті працює  Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Фахівці центру здійснюють соціальний супровід сімей, які знаходяться у кризовому стані, проводять тренінгові заняття з профілактики негативних явищ серед підлітків. 
У місті працюють  дві лікарні . У 1936 році була відкрита лікарня, яка функціонує по теперішній час і має назву “Синельниківська центральна районна”. Лікарня обслуговує жителів міста та району.
Вузлова лікарня на ст. Синельникове –ІІ спеціалізується по обслуговуванню робітників залізничного транспорту. 
Також діють міськрайсанепідемстанція , міська дільнична лікарня державної ветеринарної медицини , КП “ Профдезінфекція”. 
Місту  за свою історію довелося пережити  і голодомор і фашистську окупацію. На території міста розташовано 19 пам’ятників історії та монументального мистецтва. Жителі нашого міста свято шанують пам’ять про тих, хто став жертвою Голодомору 1932-33 р.р. на Україні, хто віддав своє життя  за  Перемогу, за мирне життя та ясне небо.  
Вагомий внесок у захист рідної землі, відбудову міста у повоєнні роки та його розвиток у наш час  внесли Почесні громадяни міста  - учасники Великої Вітчизняної війни: 
Лаврешко Василій Захарович –довгий час працював на заводі залізобетонних конструкцій. Пройшов славний бойовий шлях танкістом-розвідником, брав участь у боях під Сталінградом, Воронежем, Харьковим, штурмував Берлин і Рейхстаг. Був три рази поранений. Має 18 урядових нагород. Проводив велику патріотичну  роботу серед молоді. 
Козлов Микола Терентійович  – учасник Великої Вітчизняної війни, ветеран праці рефрижераторного вагонного депо, очолював ветеранську організацію депо, курси цивільної оборони міста, з 1956-1967р.р. працював військовим керівником у загальноосвітній школі №4. За бойові заслуги  нагороджений двома орденами «Червоної зірки”, орденом Вітчизняної війни І ступеня, двома орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня, медаллю «За відвагу» та 16 ювілейними медалями. 
Стеценко Галина Іванівна – учасниця Великої Вітчизняної війни. З 1960-1982 рік працювала на швейній фабриці начальником планово-економічного відділу, приймала активну участь у громадському житті колективу, була ініціатором створення і  головою клубу жінок-ветеранів «Сивина». Народила та виховала 5 дітей. Наргороджена медаллю «Материнства» ІІ ступеня, «Ветеран праці», орденом Великої Вітчизняної війни ІІ ступеня. 
Обухов Олексій Якович – учасник Великої Вітчизняної війни, учасник визволення міста від німецьких загарбників у 1943 році. Звання «Почесний громадянин міста Синельникового» присвоєне у 1968 році за активну участь в примноженні бойової та трудової слави міста». 
Власенко Микола Васильович – учасник Великої Вітчизняної війни. Працював секретарем Синельниківського райкому партії, директором загальноосвітньої школи №3. Приймає активну участь у патріотичному вихованні учнівської молоді. Нагороджений Орденом «Вітчизняної війни І ст.», орденом «Слави», орденом «Знак пошани (1964р. та 1973 р.), знаком МО України «Відмінник освіти України» та 15 медалями.
Васько Григорій Тимофійович -  пройшов з боями Україну та Білорусь. Приймав участь у штурмі Кінісбергу.. Проводить велику роботу по національно-патріотичному вихованню учнівської молоді. Є кавалером двох орденів Слави ІІ та ІІІ ступеня. 
Гордістю міста також є : 
Редько Марія Гаврилівна – тривалий час була  директором Синельниківського хлібозаводу. За час  роботи пройшла шлях від технолога до керівника підприємства. Вся робота була направлена на безперебійне забезпечення хлібом, хлібобулочними  та кондитерськими виробами жителів міста та району.  
Трачук Володимир Семенович – голова правління ВАТ «АТП –11215». Працює на підприємстві з 15.06.1968р і до цього часу. З  1970 року очолює підприємство. За сумлінну працю нагороджений медаллю «За доблесну працю”. В 1990 році присвоєно звання “Заслуженный автотранспортник» та «Заслуженный работник автомобильного транспорта Украины». Депутат міської ради.  
Чабаненко Людмила Іванівна -  понад 40 років працює на ниві культури, з них 35 років очолює Будинок культури «Родина» профкому ВАТ «Синельниківський ресорний завод», в якому на даний час діють  12 гуртків різних напрямків, постійно впроваджуються інноваційні форми культурно-масової роботи.  Нагороджена Подякою Міністерства культури України, Почесними грамотами обласної державної адміністрації та управління культури, Подяками народних депутатів України та обласної ради.  Депутат міської ради трьох  скликань. 
Твердохліб Олександр Васильович –вчитель російської мови та літератури загальноосвітньої школи №2. Належить до вчителів, хто працює за покликанням. Друкувався в журналах «Юність», «Октябрь», «Поезія», колективних збірках. Автор книг віршів «Дерзость», «Касатка», “Свалился я с луны”, “Со Словие”. 
Трушенко Євген Григорович – вчитель предмету «Захист Вітчизни» загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5.Працює педагогом з 1979 року. Багато років керує молодіжною історико-пошуковою організацією “Пошук-Дніпро”, яка діє при школі. Завдяки наполегливій праці пошуковців установлено до 1000 імен воїнів, які загинули в роки Великої Вітчизняної війни, які звільняли місто та район від фашистів,  відкрито міський музей, в якому розміщені цінні знахідки пошуковців, документи і т.ін. Також Євген Григорович стояв у витоків створення «Книги Пам»яті» міста та району. Нагороджений значком «Відмінник народної освіти України».  
Євдокименко Руслан Яковлевич – колишній начальник Придніпровської залізниці.. За його участі реконструйовані локомотивні депо Кривий Ріг, Пологи. Побудовані криті пункти техгнічного огляду локомотивів в депо Мелітополь, Нижньодніпровськ –Вузол, Пологи, Апостолово, Сімферополь; санітарно-побутові корпуса на ПТО ст. Синельникове-І, вагонном депо Дніпродзержинськ, введені в експлуатацію дитячий табір для відпочинку та база відпочинку на Дніпрі. За успіхи у праці нагороджений орденами Дружби народів та «Знаком Пошани», двома медалями, знаком «Почесному залізничнику». 
Ніколенко Юрій Афанасійович –багато років очолював міський район  електромереж.. Вніс вагомий внесок в будівництво та реконструкцію міських електричних мереж . За багаторічну та сумлінну працю в системі енергетики нагороджено знаком «Отличник энергетики СССР». У 1993 році присвоєно звання “Ветеран труда ПЭО “Днепрооблэнерго.”  
Білий Ігор Іванович –більше 30-ти років – головний диригент  народного ансамблю народних інструментів «НАНІ», керівник ансамблю української пісні «Криниченька». Пише музику та вірші, автор  багатьох пісень. Провідний викладач школи культури та мистецтв по класу баяна та акордеону.Має звання «Заслужений працівник культури України» .  
 Масюк Олена Георгіївна – з 1981 року і до цього часу працює завідувачем терапевтичного відділення центральної районної лікарні. Депутат міської ради ХХІ скликання. Нагороджена знаком “Відмінник охорони здоровۥя”, Подякою Міністерства охорони здоровۥя. Лікар вищої категорії.  
Зема Євген Михайлович – ветеран праці, директор Синельниківського ресорного заводу ім Комінтерну в період з 1972-1983 рік, вніс вагомий внесок в його будівництво та розширення, розбудову інфраструктури міста. Нагороджений орденом «Знак Пошани» та медалями.   
Довгань Петро Васильович – головний лікар Синельниківської центральної районної лікарні з 1990 року і до цього часу. Має вищу кваліфікаційну категорію лікаря акушера-гінеколога і вищу категорію з організації охорони здоровۥя. У 2003 році присвоєно звання  “Заслужений лікар України”. Приділяє велику увагу покращенню матеріально-технічної бази закладів охорони здоровۥя району, Синельниківської ЦРЛ.
У місті діють 32 громадських організацій, 61 міська організація політичних партій та 14 релігійних конфесій. 
Здійснюють діяльність філії  банків: “Приватбанк”, “Новий”, “Райффайзен банк Аваль”, “Ощадбанк”, “Індекс-банк”,  “Експрес –банк”, "Фінанси та кредит" . 
Життєдіяльність міста висвітлюють телерадіокомпанія “Регіон” (з 1998 року), газети “Синельниківські вісті”( з 1930 року), “Синельниково” (з 1998 р.), “Берег надій” (з 2002 року), "Синельниквіська правда" (з 2011 року).
На підприємствах, в установах, у школах, лікарнях , на кожному робочому місці синельниківці доводять, що вміють працювати. Тому сьогодні міська влада висловлює слова подяки всім керівникам і трудовим колективам, ветеранам праці, кожному мешканцю за досягнуті результати, за повагу і любов до рідного міста, за свою посильну частку у його розвиток та процвітання регіону та України.
 

 

28 сентября 2009 - Прес-служба СМР