Розділи
Портал президента
   
   

 
 

 

 

  

 

Міський територіальний центр

 

До складу комунальної установи «Синельниківський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» входять три відділення: відділення соціальної допомоги вдома, відділення соціально-побутової адаптації, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, а також пункт прокату засобів пересування та реабілітації.
До відділення соціальної допомоги вдома приймаються на обслуговування громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з частковою втратою рухової активності і потребують сторонньої допомоги і надання соціальних послуг в домашніх умовах згідно з медичним висновком, а саме:
-            громадяни похилого віку;
-            інваліди (крім інвалідів унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності);
-            хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці).
Відділення може здійснювати обслуговування громадян зазначених вище категорій, які мають рідних, що повинні забезпечити їм догляд і допомогу. Обслуговування таких громадян здійснюється за плату згідно тарифів на платні соціальні послуги.
Відділення соціальної допомоги вдома згідно з умовами договору не менш як два рази на тиждень забезпечує відвідування громадян, яких воно обслуговує, організовує надання передбачених договором послуг, контролює їх якість, виявляє додаткові потреби, вживає заходів до їх задоволення.
Послуги, які надає відділення: оплата платежів, придбання продуктів харчування та промтоварів, виклик лікаря, придбання медикаментів, допомога в прибиранні житла, пранні та приготуванні їжі, доставка води, вугілля тощо, вирішення різних питань в установах та організаціях міста за дорученням підопічного.
Найважливішою з проблем пенсіонерів є дефіцит спілкування, який так часто вони відчувають. Для організації дозвілля, усунення відчуття самотності, сприяння відтворенню активної життєдіяльності, підтримки соціальної незалежності до послуг пенсіонерів відділення соціально-побутової адаптації.
При цьому відділенні діють клуби за інтересами:
-        клуб пенсіонерів “Ромашка біла”;
-        клуб вчителів-ветеранів “Неспокійні серця”;
-                 жіночі клуби “Осінній вернісаж” та “Надія";
-                 клуб “Діти війни”.
Допомагають створити святковий настрій на засіданнях клубу, готують музичні програми учасники художньої самодіяльності з числа членів цих клубів.
                Відділення об’єднує більше 100 пенсіонерів, які можуть поспілкуватися в дружній, теплій атмосфері за чашкою чаю чи кави, поспівати пісень, послухати концерт та за потреби отримати необхідну консультацію з питань медицини, пенсійного законодавства, призначення субсидій, надання пільг та інше.
                Відділення організації надання грошової та натуральної адресної допомоги – це відділення, яке опікується малозабезпеченими громадянами, які опинилися в складних життєвих умовах. Його працівники спільно з депутатами міської ради, керівниками підприємств та установ міста, приватними підприємцями, представниками різних релігійних конфесій організують грошову на натуральну адресну допомогу малозабезпеченим непрацездатними громадянам міста. Працівники відділення проводять обстеження матеріально-побутових умов проживання громадян, які звертаються по допомогу до різних джерел, готують на них пакет документів для розгляду проблем на координаційній раді. При відділенні також діє пункт прийому від населення речей, що були в користуванні, де малозабезпечені мешканці нашого міста можуть підібрати собі необхідні одяг чи взуття.
                Колектив територіального центру працює творчо. Є певні досягнення, успіхи. А оберігати позитивну “ауру” закладу допомагає і багато в чому сприяє шанобливе ставлення, повага, вдячність і розуміння, як з боку керівництва міста, так із боку підопічних пенсіонерів.
Для соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у відділеннях територіального центру громадяни, які мають на це право, подають письмову заяву управлінню праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради, до якої додається довідка про склад сім’ї (форма № 3); за наявності - копія довідки про встановлення групи інвалідності; для відділення соціальної допомоги вдома - витяг з Реєстру правочинів про відсутність укладеного договору довічного утримання (догляду), виданий нотаріусом; довідки про доходи всіх членів сім’ї (для відділення адресної допомоги).  
Протипоказаннями для соціального обслуговування громадян є наявність у них інфекційних захворювань, залежність від психоактивних речовин, алкоголю, психічних захворювань, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.
У пункті прокату засобів пересування та реабілітації громадяни міста, згідно довідки з лікувальної установи, можуть отримати на платній основі у тимчасове користування наявні технічні та інші засоби реабілітації (інвалідні візки, милиці, палиці тощо).
Більш детальну інформацію можна отримати у територіальному центрі за адресою: м. Синельникове, вул. Інтернаціональна 21, або за телефоном:    4-44-33, 4-21-69.