Визначено кандидатів у переможці Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків»
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ ПОВІДОМЛЯЄ
Визначено кандидатів у переможці Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків»
Майбутніх переможців Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків», що проводиться ВГО «Асоціація платників податків України», 23 квітня обрали члени Робочої групи Вищої рейтингової комісії щодо проведення рейтингу. Державну фіскальну службу України, яка бере участь у проведенні рейтингу, представляв директор Інформаційно-комунікаційного департаменту Віктор Косарчук.
Учасники засідання проаналізували матеріали регіональних рейтингових комісій та сформували узагальнені пропозиції щодо визначення переможців Рейтингу. Кандидатури обраних претендентів на перемогу у номінаціях будуть затверджені на підсумковому засіданні Вищої рейтингової комісії.
Цього року платники податків змагалися за перемогу у 14 номінаціях за категоріями «Малі», «Середні» та «Великі». До участі у рейтингу допускалися ті підприємства, які не мали податкового боргу, порушень податкового законодавства, доведених у судовому порядку протягом звітного року, та мають статус юридичної особи, платника податку на прибуток підприємств. Для платників податків у аграрній галузі можлива наявність статусу платника фіксованого сільськогосподарського податку.
Підприємства оцінювалися за такими критеріями як співвідношення суми сплаченого податку на прибуток до отриманих доходів, повнота та своєчасність сплати податків і зборів, податкова дисципліна, середня заробітна плата по підприємству, кількість робочих місць, співвідношення сум витрачених на соціальні програми та благодійні акції до суми отриманого прибутку за відповідний рік та сума сплачених податків та зборів за останній бюджетний рік.
Нагадаємо, що щорічний Всеукраїнський рейтинг «Сумлінні платники податків» започатковано Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація платників податків України» з метою створення сприятливих умов для розвитку взаємовигідної співпраці між державою та бізнесом та відзначення кращих здобутків платників податків.
У Київській області за матеріалами підрозділу власної безпеки ДФС затримано двох хабарників
Головним управлінням власної безпеки ДФС спільно зі співробітниками прокуратури Київської області та працівниками Служби безпеки України під час отримання неправомірної вигоди у сумі 58 тис. гривень затримано двох співробітників податкової міліції, старших оперуповноважених з особливо важливих справ відділу викриття кримінальних правопорушень у митній сфері оперативного управління ГУ ДФС у м. Києві.
Кошти співробітники податкової міліції вимагали у службових осіб підприємства-імпортера за припинення та подальше непроведення перевірочних заходів.
За фактом одержання неправомірної вигоди службовими особами в особливо великому розмірі прокуратурою Київської області відкрито кримінальне провадження згідно з ч. 3 ст. 368 КК України. Триває слідство.
За результатами податкового компромісу до бюджету надійшло майже 359 млн. гривень
Перевагами застосування податкового компромісу вирішили скористатися 5119 платники податків. Станом на 16 квітня 2015 року від платників надійшло 6764 заяв до органів Державної фіскальної служби України про намір щодо застосування цього механізму.
Загалом, у результаті досягнення податкового компромісу до бюджету надійшло 358,8 млн. грн.
Із загальної кількості поданих заяв 2 236 заяв надійшло від платників податків з наміром досягнення податкового компромісу до неузгоджених сум податкових зобов`язань щодо яких триває процедура адміністративного/судового оскарження.
Податковий компроміс було досягнуто по 1 511 таких зверненнях, за результатами застосування якого до бюджету надійшло 138,1 млн. гривень.
Серед платників податків, що забажали скористатись перевагами застосування податкового компромісу, виявилось чимало суб`єктів господарювання щодо яких слідчими податкової міліції провадилось досудове слідство за фактами ухилення від сплати податків.
Перші результати звільнення від кримінальної відповідальності таких платників податків спростували окремі їх побоювання щодо можливого встановлення слідчими податкової міліції перешкод застосування положень Закону України №63-VIII. На сьогоднішній день в результаті досягнення податкового компромісу закрито 170 кримінальних проваджень, у яких до бюджету сплачено майже 131 млн. грн.
Серед платників податків щодо яких закривались кримінальні провадження – великі будівельні гіпермаркети, підприємства енергетичної галузі, телекомунікаційної сфери тощо.
Нагадуємо, що 17 квітня 2015 року завершено подачу заяв на застосування податкового компромісу у відповідності до положень Закону України №63-VIII від 25.12.2014 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових обов`язків з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі податкового компромісу».
Наразі триває розгляд заяв платників податків, які подані не пізніше 16 квітня 2015 року.
З початку року працівники ДФС виявили майже 16 тис. найманих працівників, які працювали неофіційно
Протягом січня-березня поточного року фахівцями ДФС України виявлено майже 16 тис. найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцями без укладання трудових угод. Вони сплатили до бюджету 2,2 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та майже 5,4 млн. грн. єдиного внеску.
За результатами контрольно-перевірочної роботи до державної реєстрації залучено понад 8 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність неофіційно. Від цих підприємців бюджет додатково отримав 2,4 млн. грн. податків.
Загалом, з початку поточного року під час перевірки суб`єктів господарювання, які виплачували заробітну плату та інші доходи фізичним особам, порушення податкового законодавства встановлено в 58 відс. перевірених роботодавців. До сплати в бюджет донараховано понад 62 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та штрафних санкцій.
Крім того, за рахунок спільних заходів ДФС та органів місцевої влади понад 4,5 тис. суб`єктів господарювання підвищили рівень виплати заробітної плати своїм працівникам, внаслідок чого до бюджету додатково надійшло понад 5,6 млн. гривень.
Оперативними підрозділами ДФС виявлено 136 кримінальних правопорушень у сфері держзакупівель
У сфері державних закупівель оперативними підрозділами Державної фіскальної служби України у січні – березні 2015 року виявлено 136 кримінальних правопорушень, з яких більшість, а саме 79 – відносно переможців тендерів та 19 відносно постачальників переможців. Ще 27 правопорушень скоєно службовими особами замовниками державних закупівель.
За матеріалами оперативних підрозділів проведено 100 перевірок суб`єктів господарювання, за результатами яких донараховано 362,7 млн. грн. З них до державного бюджету вже стягнуто 53,7 млн. грн.
У сфері боротьби із легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, розпочато 13 кримінальних проваджень за ст. 209 Кримінального кодексу України. Сума виявлених легалізованих доходів становила 1,3 млрд. грн.
Через фіктивні рекламні послуги львівського підприємства до бюджету не сплачено 28,8 млн. грн. податків
На Львівщині викрито посадових осіб підприємства, які ухилилися від сплати до бюджету 28,8 млн. грн. податків.
Як з`ясувалося, підприємство здійснювало діяльність на ринку надання готельних послуг. Для прикриття незаконних махінацій посадовці документально оформили отримання рекламних послуг. При цьому послуги не лише не були пов`язані з господарською діяльністю підприємства, а й їх виконавцями були підприємства з ознаками фіктивності.
Завдяки таким «паперовим» операціям бюджет недоотримав значну суму несплачених податків.
За вказаним фактом зареєстровано кримінальне провадження. Триває слідство.
Співробітниками спецпідрозділу ДФС «Фантом» упереджено незаконне переміщення товарів на 36,2 млн. гривень
Протягом січня-квітня поточного року співробітниками спецпідрозділу ДФС України «Фантом» спільно з працівниками СБУ, МВС та ДПС упереджено незаконний перетин поза межами контрольних пунктів в`їзду/виїзду товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 36,2 млн. грн.
Заходи проводилися у рамках роботи зведених мобільних груп по контролю за протиправним переміщенням вантажів (товарів) через лінію розмежування відповідно до Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей.
Так, зокрема, упереджено незаконне переміщення 23 залізничних вагонів з вугіллям та іншими товарно-матеріальними цінностями на загальну суму 19 млн. грн., вантажних автомобілів з лікеро-горілчаними виробами на 2,8 млн. грн., 35 автомобілів з вантажем сільгоспкультур на 4,7 млн. грн.., а також 4 автомобіля з вантажем медикаментів на 4 млн. гривень.
На підставі отриманих матеріалів за вказаними фактами зареєстровано і внесено у Єдиний державний реєстр досудових розслідувань 17 кримінальних проваджень. З них – 6 кримінальних проваджень за ознаками злочину, передбаченого ст. 204 КК України, 4 – за ст.. 212 КК України, 6 – за ст. 366 КК України, 1- за ст.. 358 КК України.
За вказаними кримінальними провадженнями слідство здійснюють слідчі відповідних територіальних підрозділів СУ ФР ГУ ДФС у областях та територіальних підрозділів УМВС України.
Також співробітниками спецпідрозділу «Фантом» під час слідчо-оперативних заходів припинено діяльність 3 підпільних цехів, один з яких здійснював підпільне виробництво паливно-мастильних матеріалів, а інші – лікеро-горілчаних виробів. Під час обшуків вилучено бензин марки А-92, 20000 пляшок алкогольних напоїв з акцизними марками з ознаками підробки, близько 100 літрів спирту, а також понад 100 тис. акцизних марок та 24 тис. ковпачків алюмінієвих, які використовувались для виготовлення фальсифікованої лікеро-горілчаної продукції.
Крім того, у ході здійснення контрольно-перевірочних заходів на контрольних пунктах в`їзду/виїзду виявлено та вилучено з незаконного обігу понад 7,5 млн. грн. готівкових коштів.
На Сумщині оперативниками ДФС виявлено ухилення від сплати акцизного збору та ПДВ майже на 38 млн. грн.
У рамках проведення спецоперації «Акциз – 2015» у Сумській області оперативниками ДФС України виявлено ухилення від сплати акцизного збору та податку на додану вартість на загальну суму 37,8 млн. грн.
Так, одне з підприємств регіону, яке виробляє мило, миючі засоби та засоби для полірування, придбавало етиловий спирт для виробництва цих засобів. Зокрема, придбаний спирт використовувався для виготовлення підакцизного товару - засобу «Прометей» (сухий спирт).
Податки зі своєї діяльності підприємство не сплачувало, оскільки «застосовувало» норму законодавства, згідно з якою операції з реалізації підакцизних товарів звільняються від оподаткування у разі, якщо у подальшому вони використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів. Однак при цьому придбати ліцензію на виготовлення такої продукції посадовці підприємства «забули». Завдяки таким махінаціям бюджет недоотримав 37,8 млн. грн. акцизного збору та ПДВ.
А от на Черкащині працівники податкової міліції на автотрасі «Київ – Одеса» під час огляду автомобіля з напівпричепом-цистерною виявили 25 тис. літрів прозорої рідини з різким запахом спирту. Згідно з наданими документами, відправником вантажу був платник податків, реєстрація якого ліквідована ще у 2011 році.
Спиртовмісну рідину на загальну суму 2,2 млн. грн. та автівку вартістю 1,2 млн. грн. вилучено.
За вказаними фактами зареєстровані кримінальні провадження. Триває слідство.
Нагадаємо, що спецоперація з припинення незаконного виробництва та розповсюдження підакцизної продукції «Акциз – 2015» стартувала 10 квітня 2015 року.
За час проведення операції з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на суму 8,5 млн. гривень, з них спирту на – 2,5 млн. гривень, лікеро-горілчаних виробів – на 4,7 млн. гривень, тютюнових виробів – на 774 тис. гривень та паливно-мастильних матеріалів – на 322 тис. гривень. Всього зареєстровано 14 кримінальних проваджень за ст. 204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).
ДФС звертається до усіх громадян з проханням повідомляти про виявлені факти незаконного виготовлення чи реалізації підакцизних товарів на сервіс «Пульс» за тел.: (044) 284 00 07.
Протягом 1 кварталу 2015 року на «Пульс» надійшло понад 1,8 тис. звернень
Протягом січня – березня поточного року на антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» надійшло 1835 звернень від платників податків та громадян. Більшість з них – 1527 – стосувалась податкової тематики, інші 308 – митної.
Найбільше звернень суб`єктів господарювання та громадян стосувались проблем, які виникають під час подання звітності та реєстрації податкових накладних – 726 звернень. Організації роботи ДФС та її територіальних органів стосувалось 555 звернень, затримки митного оформлення товарів – 221, перевірок суб`єктів господарювання – 87 звернень.
Також залишаються актуальними питання реєстрації платником ПДВ та роботи Центрів обслуговування платників. З цього приводу на «Пульс» за три місяці поточного року надійшло 73 та 51 звернення відповідно. Безпосередньо корупційних дій посадових осіб служби стосувалось 42 звернення. Станом на 1 квітня 2015 року завершено розгляд 1 560 звернень.
Оперативники спецпідрозділу ДФС (Фантом) виявили 6,6 млн. грн. прихованої готівки у авто
Співробітниками спецпідрозділу Державної фіскальної служби України (Фантом) спільно з співробітниками Державної прикордонної служби України на КПВВ Георгіївка, під час огляду авто, було виявлено 6,6 млн. грн. Дані кошти громадянин України намагався перевезти з тимчасово окупованої теріторії Донецької області.
У ДФС урочисто зустріли працівників податкової міліції, які повернулися із зони АТО
17 квітня поточного року, в ДФС України урочисто зустрічали працівників податкової міліції, які за ротацією повернулися із зони антитерористичної операції.
75 оперативників ДФС після небезпечної служби отримали законну відпустку.
Натомість до зони АТО вчора вирушили нові добровольці з податкової міліції.
Всі працівники податкової міліції за власним бажанням несли службу на контрольних пунктах в`їзду/виїзду на окремих територіях у зоні проведення АТО, упереджуючи незаконне переміщення товарів через «умовний» кордон на сході країни.
У рамках операції «Акциз – 2015» вилучено фальсифікат на суму понад 1 млн. грн.
У рамках проведення спецоперації «Акциз-2015» на Херсонщині припинено незаконне розповсюдження фальсифікованих алкогольних напоїв. Оперативники ДФС в області під час обшуків вилучили 20130 пляшок (749,39 дал) алкогольних напоїв. Орієнтовна вартість фальсифікату склала 629,6 тис. грн.
Також в Одеській області працівниками податкової міліції спільно з прикордонниками поблизу державного кордону з Молдовою в лісосмузі виявлено «тютюнове» сховище. Знахідка містила 21 тис. пачок цигарок іноземного виробництва без українських акцизних марок орієнтовною вартістю 420 тис. грн.
За вказаними фактами зареєстровані кримінальні провадження. Наразі триває досудове слідство.
Нагадаємо, що спецоперація з припинення незаконного виробництва та розповсюдження підакцизної продукції «Акциз – 2015» стартувала 10 квітня 2015 року. ДФС звертається до усіх громадян з проханням повідомляти про виявлені факти незаконного виготовлення чи реалізації підакцизних товарів на сервіс «Пульс» за тел.: (044) 284 00 07.
ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ !
В зв`язку з внесеними змінами до Податкового кодексу України починаючи з першого звітного періоду 2015 року (січень, І квартал) формування податкового кредиту у платників ПДВ відбувається на підставі електронних податкових наклад- них та обмежених випадках готівкових розрахунків/ документів (п.198.6 ст. 198 Кодексу) і податкових накладних, які складені постачальником товарів/ послуг у січні 2015 року.
Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включаються до складу податкового кредиту того звітного періоду, на який припадає дата їх складання (п.198.3 ст.198 Кодексу).
Податкові накладні, складені з 1 січня 2015 року, зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну їх реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому податкову накладну зареєстровано в ЄРПН, але не більше ніж 180 календарних днів з дати їх складання.
З урахуванням змін, внесених до пункту 198.6 статті 198 розділу V Кодексу, з 1 січня 2015 року втратила чинність норма щодо збереження права на включення до податкового кредиту суми ПДВ на підставі отриманих податкових накладних протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.
Платники, які не включили податкові накладні, складені до 1 січня 2015 року, до складу податкового кредиту відповідних періодів, можуть реалізувати своє право на формування податкового кредиту виключно шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, з урахуванням вимог пункту 198.2 статті 198 розділу V Кодексу.
Таким чином, до складу податкового кредиту декларації з ПДВ за січень п. р. платник не має права включити суми ПДВ по податкових накладних минулих періодів.
Приклади виправлення показників січня 2015 року:
Якщо платником податку податковий кредит січня 2015 року сформовано за рахунок податкових накладних минулих звітних періодів (наприклад: вересня 2014 року у сумі ПДВ 20 000 грн.) приведення у відповідність показників січня п.р. із позитивним значенням декларування ПДВ відбувається двома способами:
- самостійно платником;
- за результатами перевірки контролюючого органу.
У разі самостійного виправлення показників шляхом подання уточнюючого розрахунку за січень п.р. (ст. 50 Кодексу):
платник сплачує ПДВ всього 20 600 грн., з якої
- сума недоплати - 20 000 грн.
- штраф у розмірі 3 відсотки - 20 000 *3% = 600 грн.
У разі перевірки контролюючого органу:
платник сплачує ПДВ всього 25 000 грн., з якої
- донараховану суму ПДВ - 20 000 грн.
- штраф у розмірі 25 відсотків - 20 000 грн. *25% = 5000 грн.
Таким чином, оптимальний варіант збереження обігових коштів платника – самостійне виправлення помилки.
Більше двадцяти тисяч декларацій про доходи вже подано до податкових органів Дніпропетровщини
Більше п`ятдесяти тисяч гривень надходжень очікують податківці Дніпропетровщини за резуль- татами кампанії «Декларування – 2015». В державні податкові інспекції області платниками надано більше 20,5 тисяч податкових декларацій про отримані у минулому році доходи. Про це на прес-конференції для ЗМІ повідомив радник начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Ігор Ломако.
«На передостанню неділю кампанію «Декларування – 2015» у Дніпропетровській області задекларовано доходи на шістдесят мільйонів більше, ніж за аналогічний період минулого року. Тож, фіскальна служба Дніпропетровщини очікує збільшення надходжень до місцевих бюджетів у порівнянні з минулим роком. На сьогодні, більше восьмидесяти громадян задекларувало доходи більше одного мільйона гривень, але ми очікуємо, що більшість «мільйонерів» подасть декларації про доходи у передостанні дні декларування» - розповів журналістам Ігор Ломако. Він підкреслив, що всі кошти, за результатами кампанії декларування, залишаються у Дніпропетровській області і направляються на соціальні виплати, зарплати бюджетникам, а також на розвиток інфраструктури.
«Податкова Дніпропетровської області зробила все можливе для створення комфортного декларування громадянами доходів отриманих у минулому році. В області до восьмої вечора подовжено роботу державних податкових інспекцій. Подати декларацію про доходи громадяни можуть і в суботу, до четвертої вечора. Ще є час спокійно, без черг виконати свій громадянський обов`язок і надати до податкової декларацію про доходи отримані у минулому році» - повідомив Ігор Ломака.
Також, Ігор Ломако зазначив, що з першого травня п.р. державними податковими інспекціями платникам податків будуть надсилатися попередження про необхідність сплати податку на майно. До податку на майно фактично входять податок на транспортні засоби, плата за землю і податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
При цьому, податок на транспортні засоби сплачують юридичні і фізичні особи які мають машини об`ємом двигуна більше 3 тисяч кубічних сантиметрів. Ставка оподаткування у сумі 25 тисяч гривень єдина.
«Якщо у громадян з`являються сумніви щодо нарахування податків, та фахівці фіскальної служби області завжди готові прийняти платника та надати роз`яснення положень норм діючого податкового законодавства» - сказав наприкінці прес-конференції Ігор Ломако.
Інтернет-cемінар начальника управління комунікацій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Манушак Осипової на тему: «Кампанія декларування в розпалі»
1. Мені 20 років, я отримав у спадок квартиру від дядька, чи повинен я проплачувати податок якщо я дитина-сирота?
По досягненню повноліття, тобто 18 років, особа, яка мала статус дитини-сироти, або дитини, позбавленої батьківського піклування, такий статус втрачає. Тож, якщо дитина-сирота успадкувала майно від члена родини другого ступеня споріднення, але їй виповнилося 18 років, то вартість об`єкта спадщини підлягає оподаткуванню за ставкою 5 %.
2. Які відомості, я як працедавець повинен відобразити у довідці про доходи для подання моїм працівником декларації про майновий стан і доходи громадян?
Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов`язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.
В довідці від працедавця (працедавців) обов`язково мають відображатися наступні показники:
- сума нарахованої заробітної плати;
- сума утриманого із нарахованої заробітної плати єдиного соціального внеску;
- сума податкової соціальної пільги, на яку впродовж року було зменшено заробітну плату для визначення бази оподаткування;
- сума податку на доходи фізичних осіб, утримана з нарахованої заробітної плати.
3. Які громадяни мають право на одержання податкової знижки за користування іпотечним житловим кредитуванням?
Громадяни, які зобов`язані подати декларацію про майновий стан і доходи за наслідками 2014 року, подають таку декларацію до 1 травня 2015 року. При цьому, при реалізації платниками податку права на податкову знижку строк подання декларації до 31 грудня 2015 року (при відсутності обов`язку подання такої декларації).
До податкової інспекції можуть завітати громадяни, які мають на меті повернути собі у вигляді податкової знижки частину коштів, пов`язаних із певними видами витрат.
При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом національного банку України, що діє на день сплати таких процентів.
Таке право виникає у разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою у паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.
Право на включення до податкової знижки суми надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років.
4. Зібралася в подорож за кордон, а в турагенстві говорять, що мені потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи до територіального органу ДФС, це так?
Громадяни – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов`язані подати до органу ДФС за місцем свого проживання декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. Така довідка надається резидентом до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур. В разі здійснення тур подорожі такі декларації подавати не потрібно.
Про результати роботи слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Протягом І квартвлу 2015 року слідчими Головного управління ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 327 кримінальних проваджень за порушення у сфері податкових відносин.
Досудове розслідування закінчено по 63 кримінальним провадженням, з яких до суду скеровано 33, в т.ч.:
- 22 кримінальних провадження з обвинувальним актом;
- 11 кримінальних проваджень для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності;
- закрито 30 кримінальних проваджень, з них на підставі п.9 ст. 284 КПК України – 3 провадження (по податковому компромісу надійшло до бюджету 645 тис.грн.).
Крім того, за 1 квартал поточного року за підслідністю направлено 59 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень - 35.
Завдяки розслідуваним справам слідчими Головного управління ДФС Дніпропетровщини з початку року по закінченим кримінальним провадженням за І квартал 2015 року відшкодовано 15 мільйонів 063 тисячі гривень, що складає 54,2% відносно донарахованих платежів по направленим до суду кримінальним провадженням.
Також, накладено арешт на майно порушників на суму 5 мільйонів 878 тисячі гривень.
Сеанс телефонного зв`язку "гаряча лінія" начальника управління персоналу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Гребінчука Геннадія Володимировича на тему: «Застосування норм Закону України «Про очищення влади»»
Питання 1. Доброго дня! Я являюся співробітником пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Дніпро- петровська. Маю бажання перейти на роботу до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області на посаду головного державного інспектора. Чи буде в такому разі щодо мене здійснюватися перевірка згідно Закону України «Про очищення влади»?
Відповідь. Так, дійсно. Відповідно до п.49 Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою та четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», який було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №563 «Деякі питання реалізації Закону України «Про очищення влади» (із змінами) в разі призначення особи в порядку переведення на посаду з одного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування до іншого органу державної влади, проводиться перевірка у строки та в порядку, визначені пунктами 41-47 цього Порядку.
Питання 2. До яких органів будуть направлені відповідні запити щодо мене?
Відповідь. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №563 «Деякі питання реалізації Закону України «Про очищення влади» (із змінами) зазначені запити направляються до таких органів:
- головне територіальне управління юстиції;
- територіальний орган ДФС;
- головне управління державної судової адміністрації;
- Служби безпеки України, якщо особа, стосовно якої здійснюється перевірка народилася до 1974 року;
- Міністерства внутрішніх справ України, якщо особа, стосовно якої здійснюється перевірка являлася працівником правоохоронного органу або органу внутрішніх справ;
- Генеральної прокуратури України, якщо особа, стосовно якої здійснюється перевірка являлася працівником прокуратури.
Питання 3. Вітаю! Надайте, будь-ласка, роз`яснення, які документи повинна надавати особа, яка претендує на зайняття посади державного службовця в державній податковій інспекції м.Дніпропетровська та стосовно якої буде здійснюватися перевірка згідно Закону України «Про очищення влади»?
Відповідь. Відповідно до Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою та четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», який було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №563 «Деякі питання реалізації Закону України «Про очищення влади» (із змінами) у разі незастосування заборон, передбачених частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади» особа, яка підлягає перевірці, зобов`язана подати до підрозділу персоналу:
- власноручно написану заяву про проведення перевірки, передбаченої Законом, про те, що до неї не застосовуються заборони, передбачені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону, про згоду на проходження перевірки та оприлюднення відомостей щодо неї за встановленою формою;
- копії сторінок паспорта громадянина України з даними про прізвище, ім`я та по батькові, видачу паспорта та місце реєстрації;
- копію документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків або сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відповідну відмітку у паспорті громадянина України;
- копію декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за минулий рік, складеної за формою, що встановлена Законом України “Про засади запобігання і протидії корупції”.
Питання 4. Чи буде в такому разі інформація щодо мене оприлюднена на офіційному веб-сайті органу фіскальної служби?
Відповідь. Так, обов`язково. Орган, в якому проводиться перевірка, розміщує на власному офіційному веб-сайті інформацію про початок проходження перевірки особою та копії її заяви і декларації (крім відомостей, що віднесені законом до інформації з обмеженим доступом). Крім того, згодом інформація про результати проведення такої перевірки також розміщується на офіційному веб-сайті органу фіскальної служби на період перебування особи, стосовно якої проведено перевірку, на посаді (посадах) у такому органі.
Протягом січня-березня більшість зовнішньоторговельних операцій Україна проводила з країнами Європейського Союзу
За оперативними даними ДФС, протягом січня-березня 2015 року загальний зовнішньо- торговельний обіг України склав 18,7 млрд. дол. США. Наша держава здійснювала зовнішньо- торговельні операції з партнерами із 200 країн світу.
Так, до країн Європейського Союзу частка експорту товарів склала 35%, а імпорту – 41%, тоді як до країн Співдружності Незалежних Держав –18% та 25% відповідно.
За вказаний період наша країна імпортувала товарів на 9,2 млрд. дол. США. Імпортні операції у переважній більшості проводилися з Росією (18%), Китаєм (12%), Німеччиною (11%), Білоруссю (6%) та Польщею (5%).
Найбільші суми платежів до державного бюджету з імпорту сплачено з таких товарів, як нафта або нафтопродукти (18,4% загальної суми сплати); автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби (4,4%); вугілля кам`яне, антрацит (4,1%); інсектициди, родентициди, фунгіциди, гербіциди, дезінфекційні засоби (3,5%) тощо.
Протягом вказаного періоду експортовано товарів на 9,5 млрд. дол. США. Більшість товарів експортувалися до Росії (11%), Туреччини та Китаю (по 7%), Єгипту та Італії (по 6%), Польщі (5%).
Найбільші суми мита з експорту сплачено по таких товарах: відходи та брухт чорних металів, шихтові зливки (частка мита з товару в загальній сумі мита – 76,3%); велика рогата худоба, жива (11,4%); насіння льону (6,8%).
Власникам легкових автомобілів про транспортний податок
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує власникам легкових автомобілей, що використовуються до 5 років, та об`єм циліндрів двигуна яких перевищує 3000 куб. см., що з 01.01.2015 року згідно Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. №71-VIII запроваджено транспортний податок. Ставка податку встановлена в розмірі 25000 грн на рік за кожен автомобіль.
ГУ ДФС у Дніпропетровській області запрошує власників легкових авто, які підпадають оподаткуванню, до 1 липня поточного року завітати до територіальних органів ДФС за місцем реєстрації об`єкта оподаткування для звірки даних.
Дохід у вигляді вартості успадкованого майна необхідно задекларувати
Вартість отриманих подарунків оподатковується так само, як і спадщина, за ставками 15% або 17%. У випадку отримання спадщини чи дарунку неповнолітніми дітьми, грошові зобов`язання виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.
Скористатись нульовою ставкою можуть тільки члени сім`ї першого ступеня споріднення, які успадковують будь-яку власність (окрім випадків, коли або спадкоємець або спадкодавець є нерезидентом). Такими є батьки, чоловік, або дружина, діти, в тому числі, усиновлені.
Інші члени сім`ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення та сплачують податок на доходи фізичних осіб у розмірі 5 відсотків.
Якщо ж спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку буде становити 15 або 17 відсотків.
Відповідальність за порушення трудового законодавства
Статтею 265 Кодексу законів про працю України передбачена відповідальність за порушення трудового законодавства. Зокрема, з 1 січня 2015-го за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (чи контракту) підприємцям загрожує штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат за кожного неоформленого працівника: з 1 січня по 30 листопада - 36540 грн. (1218 грн. х 30), а з грудня — 41340 грн. (1378 грн. х 30)).
Окрім того, відповідно ст.41 КпАП фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (чи контракту) тягне за собою накладення адмінштрафу на фізичних осіб - підприємців, котрі використовують найману працю, - від 500 до 1000 н.м.д.г. (від 8500 до 17000 грн.). Повторне протягом року вчинення такого порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, загрожує штраф у розмірі від 1000 до 2000 н.м.д.г. (від 17000 до 34000 грн.).
Підприємства сфери послуг повинні застосовувати РРО
Дніпропетровська ОДПІ нагадує, що з 1 січня 2015 року підприємствам, які здійснюють діяльність у сфері послуг за готівкові кошти необхідно проводити оплату за надані послуги через реєстратори розрахункових операцій (РРО).
Такі касові апарати повинні забезпечувати надання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.
Разом з тим, до 1 липня 2015 року для підприємств сфери послуг передбачено перехідний період. Так, тимчасово до 1 липня 2015 року такі суб`єкти господарювання звільняються від санкцій у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів.
Суб`єкти господарювання, які здійснюють торгівлю виключно за безготівковим розрахунком через банківські установи, що підтверджено відповідними виписками з банківських рахунків РРО не застосовують.
Вимога щодо застосування РРО в сфері послуг передбачена Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.14 №71-VIII.
Реєстр виданих та отриманих податкових накладних не подається
Реєстр виданих та отриманих податкових накладних, наразі до контролюючого органу не подається. Востаннє реєстр виданих та отриманих податкових накладних платниками податків подавався за грудень 2014 року.
Раніше пункт 201.15 Податкового Кодексу передбачав щомісячно подання такого реєстру у визначені терміни З 1 січня 2015 року ця норма Податкового кодексу України скасована згідно з Законом України від 28.12.2014 р. №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи". Відтак, реєстр виданих та отриманих податкових накладних до контролюючого органу, починаючи із звітності за січень 2015 року, не подається.
Проте, слід зауважити, що усі податкові накладні реєструються тільки в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У свою чергу повідомляємо, що у пункті 201.111 статті 201 Податкового Кодексу зазначено що платник податку повинен вести реєстр документів, зазначених у підпунктах "а" - "в" пункту 201.11 статті 201 Податкового Кодексу.
Крім того, повідомляємо, що у наказі Міністерства доходів і зборів України від 22.09.2014 № 958 "Про затвердження форми реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядку його ведення" зазначено, що реєстр ведеться за власним бажанням платника, та при проведенні планової або позапланової виїзної документальної перевірки платник податку зобов`язаний забезпечити доступ посадових осіб контролюючих органів до такого Реєстру.
Отже, у зв`язку з вищевикладеним платники для зручності можуть оформляти реєстр податкових накладних, але не подавати його до контролюючих органів.
Оподаткування доходів від продажу нерухомого майна, якщо частина такого майна у власності понад три роки, а інша частина менше трьох
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об`єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується (ст. 172 ПКУ).
При цьому дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з об`єктів нерухомості, зазначених у п. 172.1 ст. 172, або від продажу об`єкта нерухомості, не зазначеного в п. 172.1 ст. 172, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ, тобто 5 відсотків ( п. 172.2 ст. 172 ПКУ).
Частиною четвертою статті 334 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року №435-ІV (далі – ЦКУ) встановлено, що права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону. Таким чином, об`єкт нерухомого майна у вигляді квартири, частина якої перебуває у власності менше трьох років, також перебуває у власності менше зазначеного терміну.
Тобто, при продажу власником (фізичною особою) нерухомого майна, не отриманого у спадщину, за умови перебування такого майна у власності понад трьох років, а іншої частини менше трьох років, з метою дотримання умов ст.172 ПКУ щодо продажу житлової нерухомості не частіше одного разу протягом звітного податкового року та перебування такого майна у власності, кожну частину нерухомого майна слід розглядати як окремий об`єкт оподаткування.
Отже, дохід від продажу власником (фізичною особою) об`єкта нерухомого майна, не отриманого у спадщину, за умови перебування частини такого майна у власності понад трьох років не оподатковується, а іншої частини менше трьох років, підлягає оподаткуванню за ставкою 5 відсотків при отриманні доходу резидентом та 15/20 відсотків при отриманні доходу нерезидентом.
Про особливості застосування коефіцієнта понижуючої ставки єдиного внеску
13 березня 2015 року набрали чинності зміни внесені в Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загально- обов`язкове державне соціальне страхування» (щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці)»
В.о. заступника начальника Дніпропетровської ОДПІ Денис Рева в інтерв`ю районним ЗМІ повідомив, що ці зміни надають роботодавцям право на застосування коефіцієнта понижуючої ставки єдиного внеску, що стало значним кроком щодо реформування загальнообов`язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці.
Денис Михайлович наголосив, що платники єдиного внеску до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, оплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв`язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску застосовується з понижуючим Коефіцієнтом, якщо платником виконуються одночасно такі умови:
а) база нарахування єдиного внеску збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з минулим роком;
б) після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;
в) кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200 відс. середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік.
Коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно за встановленою формулою.
Якщо, в результаті розрахунку Коефіцієнта його значення складає менше ніж 0,4, то платник застосовує Коефіцієнт 0,4.
Коефіцієнт застосовується в тому числі при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи.
Коефіцієнт не застосовується платниками єдиного внеску, які виплачують грошове забезпечення, наприклад: військові частини, органи МВС, управління державної охорони, державна прикордонна служба та інш.
У разі застосування Коефіцієнта платник єдиного внеску зазначає про це у звіті.
Анульовані банком борги слід задекларувати до 1 травня 2015 року.
Громадяни, яким протягом 2014 року прощено (анульовано) основну суму боргу (кредиту) за самостійним рішенням креди- тора до закінчення строку позовної давності і яке не пов`язане з процедурою банкрутства, слід подати річну декларацію про майновий стан і доходи в термін до 1 травня 2015 року. Суму самостійно визначеного податкового зобов`язання необхідно сплати до 1 серпня цього ж року.
Сума такого прощеного боргу вважається доходом платника податку - боржника, отриманим ним, як додаткове благо та відображається кредитором у податковому розрахунку за формою №1ДФ за підсумками звітного періоду, у якому такий борг було анульовано, за ознакою доходу "126".
З метою уникнення відповідальності, передбаченої чинним законодавством за неподання або несвоєчасне подання річної декларації, пропонуємо фізичним особам своєчасно звернутися до фіскальних органів і задекларувати доходи.
Звітуємо за новою формою 1ДФ
Дніпропетровська ОДПІ повідом- ляє, що наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 №4 затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаче- ного) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (діє з 01.04.2015 року).
Новий податковий розрахунок складається з двох розділів:
- у розділі І - податкові агенти відображають, як і раніше, суми нарахованих (виплачених) доходів (як оподатковуваних, так і неоподатковуваних) та суми нарахованого (перерахованого) податку на доходи фізичних осіб;
- у розділі II - податкові агенти зазначають загальну суму доходів у вигляді процентів, виграшів (призів) у лотерею, загальну суму нарахованого податку на доходи фізичних осіб, а також інформацію про військовий збір.
У рядку "Військовий збір" розділу ІІ форми №1ДФ відображається загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.
За новою формою Податковий розрахунок подається податковими агентами за I квартал 2015 року. Тобто, кінцевий термін подання Податкового розрахунку (форма №1ДФ) за І квартал 2015 року - 12 травня 2015 року.
Нагадуємо, що податковий розрахунок подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу.
За якою формою декларації звітують єдинники ІІІ групи
Для фізичних осіб – платників єдиного податку III групи діє форма декларації, затверджена наказом Мінфіну України від 07.12.2012 року №1159 «Про внесення змін до форм податкових декларацій платника єдиного податку, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року №1688».
З метою правильного заповнення та подання звітності фізичними особами - підприємцями рекомендуємо для платників третьої групи зазначати дохід за ставкою 2 або 4 % відповідно у рядках, де передбачено відображення доходу за ставкою 3 або 5 %.
Слід пам`ятати, що граничний термін подання декларації платника єдиного податку за І квартал 2015 року - 12 травня 2015 року.
Граничний термін сплати податкових зобов`язань по єдиному податку за підсумками I кварталу 2015 року - 20 травня 2015 року.
Для торгівлі пивом з 1 липня знадобиться ліцензія
Дніпропетровська ОДПІ повідомляє, що з 1 липня 2015 року підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/або роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв. При цьому Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та іншими нормативними актами не передбачено отримання окремої ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю пивом за наявності у суб`єкта господарювання ліцензії на виробництво, імпорт, експорт, оптову або роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Абзацом 7 ст. 1 Закону (у редакції, чинній з 01.07.2015) надано визначення алкогольним напоям як продуктам, отриманим шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5% об`ємних одиниць, які зазначені, зокрема, в товарної позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД.
На Дніпропетровщині з початку року від платників акцизного податку мобілізовано більш, як 100 мільйони гривень
У січні - березні 2015 року до державного бюджету надійшло 100,3 млн. грн. акцизного податку. У порівнянні з аналогічним періодом 2014 року надходження цього податку з вироблених в Україні товарів збільшились на 76,2 млн. грн.
Зокрема, від акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів бюджет поповнився на 97,65 млн. грн., від акцизного податку з ввезених на митну територію України підакцизних товарів – на 2,65 млн. грн.
Наразі, у Дніпропетровській області на податковому обліку знаходяться 21 платник акцизного податку, у т.ч. 19 - юридичних особ та 2 - приватних підприємця.
У березні майже 800 платників Дніпропетровщини отримали безкоштовні електронні підписи
У березні поточного року акредитованими центрами серти- фікації електронних ключів платникам Дніпропетровщини оформлено 777 безкоштовних посилених сертифікатів електрон- них ключів.
Найактивнішими клієнтами пунктів реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів залишаються фізичні особи. Так, лише у березні їх кількість склала 420. Юридичних осіб нараховувалося трохи менше – 357. Про це повідомив начальник відділу реєстрації користувачів при Головному управліні ДФС у Дніпропетровській області Юрій Ткач.
Нагадуємо, на сьогодні у Дніпропетровській області діє п`ять пунктів реєстрації користувачів акредитованого центру сертифікації ключів: у Лівобережній ОДПІ м. Дніпропетровська, в ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська, у м. Нікополі, м. Кривому Розі та м. Павлограді.
Майже 60 тисяч адміністративних послуг отримали платники Дніпропетровщини
У роботі тридцяти двох Центрів обслуговування платників, що працюють у Дніпропетровській області, задіяні 356 працівників, які надають кваліфіковані адміністра- тивні послуги. Загалом працівника- ми ЦОП у Дніпропетровській області з початку року надано 58 тисяч 953 адміністративних послуги.
Зокрема, найбільш популярними залишаються послуги видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. Так, з початку 2014 року мешканцям Дніпропетровського регіону видано майже 28 тисяч реєстраційних номерів.
Також, значну кількість послуг було надано з видачі картки платника податків – 27275 та з видачі довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами доходів і зборів реєстрації – 5746.
З переліком адміністративних послуг, що надаються територіальними органами ДФС Дніпропетровщини та Інформаційними картками адмінпослуг можна ознайомитись на субсайті Територіальні органи ДФС у Дніпропетровській області (http://dp.sfs.gov.ua/) в розділі «Адміністративні послуги» та у Центрах обслуговування платників області.
Проведено позачергове (IV) засідання Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області
Зовнішньоекономічна діяльність є вкрай необхідною державі та потребує спрощеного митного режиму. В зв`язку з розвитком економічних відносин законодавство постійно потребує змін. Тож, представники Громадської ради при Головному управлінні ДФС у Дніпропетровській області, керівництво Головного управління ДФС у Дніпропетровській області разом із організаціями сьогодні розглядали пропозиції щодо удосконалення норм Митного кодексу України.
Під час обговорення питання щодо практичної реалізації положень Митного кодексу України стосовно запровадження механізму визначення митної вартості ідентичних та подібних (аналогічних) товарів, було висвітлено актуальні аспекти діяльності митних органів та суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності, а також вирішено удосконалити митне законодавство. Найближчим часом будуть зібрані пропозиції для внесення змін до Митного кодексу України. Це пропозиції щодо створення «білих» списків суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності та надання їм відповідних преференцій, запровадження механізму прийняття попередніх рішень з визначення митної вартості товарів при митному оформленні, створення спеціалізованих пунктів здійснення інших видів державного контролю, підвищення ефективності діяльності митних органів тощо.
За ініціативою Голови Громадської ради при ГУ ДФС у Дніпропетровській області Володимира Дона на Дніпропетровщині буде створена спеціальна робоча група з питань удосконалення митно-правового регулювання, до якої залучені активні представники Громадської ради, експерти та представники Головного управління ДФС у дніпропетровській області і Дніпропетровської митниці ДФС. Мета робочої групи: надавати пропозиції щодо удосконалення норм чинного митного законодавства тощо.
Найпалкіші учасники засідання розглядали питання щодо оптимізації процедур митного контролю, можливість створення спеціалізованих пунктів здійснення інших видів державного контролю, а також створення єдиного реєстру «знеособленої» цінової інформації, що дасть можливість швидко та без перешкоди проходити митний режим.
У "єдинщиків" ще є час для встановлення РРО, але варто поспішати
"З 1 січня 2015 року в дію вступили зміни до Податкового кодексу України, згідно яких з 1 липня 2015 року платники єдиного податку третьої групи повинні всі розрахунки вести через електронні касові апарати, а з 1 січня 2016 року всі платники єдиного податку другої групи повинні при розрахунках використовувати РРО» - пояснив представникам ЗМІ у інформаційному агентстві «Днепр-Пост» головний державний ревізор інспектор відділу контролю за проведенням розрахункових операцій ГУ ДФС у Дніпропетровській області Геннадій Мажаєв.
За словами Геннадія Мажаєва, ще є час придбати, встановити та зареєструвати реєстратори розрахункових операцій, та враховуючи значну кількість «єдинщиків» третьої групи (їх близько 21 тисяча), а встановлення електронного касового апарату може займати до місяця, підприємцям варто поспішати. Обов`язково повинні придбати і зареєструвати РРО суб`єкти господарювання, які реалізують товари через мережу Інтернет, а також надають сервісні послуги. Згідно прийнятого закону від використання РРО звільняються платники єдиного податку, які проводять реалізацію мілкороздрібну торгівлю товарів засобами пересуваної мережі.
«Важливою складовою прийнятих змін щодо РРО, є те, що суб`єкти господарювання, які до першого липня почнуть використовувати повністю оформлені та зареєстровані, опломбовані та переведені в фіскальний режим роботи електронні реєстратори розрахункових операцій повністю звільняються від перевірок касової дисципліни до першого січня 2017 року» - повідомив Геннадій Мажаєв.
Юристи Державної фіскальної служби Дніпропетровщини виграли у судах майже 300 справ
З розглянутих судами у поточному році 617 справ на загальну суму 771512,8 тис. грн на користь держави вирішено 271 справа на суму 438760,4 тис. грн., що складає 56,9% від суми розглянутих судами справ.
Крім того, у звітному періоді у судах різних інстанцій знаходилось на розгляді 11511 справ різних категорій на суму 9,3 млн. грн. за позовами органів ДФС (Міндоходів) до платників податків та за позовами платників податків до органів ДФС (Міндоходів). Переважну більшість спорів у судах складають податкові.
За словами начальника управління правової роботи Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Олега Басана: "На сьогоднішній день законодавством України передбачений, як адміністративний, так і судовий порядок оскарження рішень податкових органів. Платник податків може реалізувати своє право на оскарження рішень органів державної влади через адміністративні суди. Саме в їх компетенції вирішувати спори фізичних і юридичних осіб із субЄЄєктом владних повноважень. При цьому, у переважній більшості випадків фахівці органів ДФС у судовому порядку доводять обгрунтованість своїх вимог до платників податків та постійно працюють над удосконаленням механізму застосування апеляційних процедур".
На Харківщині викрито митників, через бездіяльність яких бюджет недоотримав понад 578 тис. гривень
Фахівці підрозділу внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів у Харківській області викрили факт зловживання службовим становищем працівниками Харківської митниці ДФС України.
Встановлено, що посадові особи митниці, виявивши порушення при митному оформленні товарів одного з товариств з обмеженою відповідальністю, не вжили відповідних заходів, що призвело до ненадходження в бюджет коштів на суму понад 578 тис. гривень.
Наразі стосовно службових осіб митниці зареєстровано кримінальне провадження за фактом зловживання владою або службовим становищем згідно з ч.2 ст.364 КК України. Триває слідство.
Полтавські працівники підрозділу власної безпеки ДФС України затримали хабарника
У Полтавській області працівники підрозділу власної безпеки фіскальної служби викрили працівника податкової інспекції, який намагався отримати хабар від директора приватного підприємства.
Так, інспектор одного з управлінь Державної податкової інспекції у м. Полтава намагався отримати кошти у сумі 4 тис. гривень за сприяння в оформленні свідоцтва платника ПДВ.
Оперативниками підрозділу власної безпеки ДФС України у затриманого зловмисника в ході обшуку було виявлено частину хабара у сумі 2 тисячі гривень.
За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження.
З початку року 85,3 тис. платників отримали безкоштовні цифрові підписи від ДФС
З початку поточного року Акредитованим центром сертифікації ключів ДФС безкоштовно видано 244 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів. Їх власниками стали 85,3 тис. платників податків.
Понад 132 тис. електронних ключів отримали фізичні особи. За вказаний період клієнтами Центру стали 60 тис. таких платників.
Власниками цифрових підписів від ДФС серед юридичних осіб стали 25,3 тис. осіб, яким видано 111,8 тис. посилених сертифікатів.
Нагадаємо, що у зв`язку зі зміною найменування АЦСК ІДД ДФС сформовано нові технологічні сертифікати центру та серверів центру, які необхідно додати до файлового сховища програмного забезпечення, що використовується для накладення електронного цифрового підпису на електронні документи.
Завантажити повний перелік актуальних технологічних сертифікатів АЦСК ІДД ДФС можна у розділі «Сертифікати АЦСК» офіційного інформаційного ресурсу.
Про сервіс ДФС України «Пульс»
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що сервіс ДФС України «Пульс» дає змогу платнику повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співро- бітників податкової безпосере- дньо керівництву служби. Завдяки «Пульсу» представники бізнесу, в тому числі і суб`єкти ЗЕД, мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників Державної фіскальної служби керівництво відомства та оперативно вирішити суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.
Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.
Разом з тим, управлінням власної безпеки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області в ході профілактичних заходів щодо недопущення корупційних дій працівниками ДФС області проведено 137 лекцій та співбесід зі співробітникми та кандидатами на вступ до лав служби, матеріали про функціонування сервісу «Пульс» транслювались на 60 теле- та радіопрограмах. Перевірено 135 кандидатів на зайняття посад в підрозділах Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, з яких 3 відмовлено у призначенні на посаду.
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області оголошує про конкурсний добір кандидатів для вступу на денну форму навчання на факультеті податкової міліції Національного університету державної податкової служби України
ОГОЛОШУЄТЬСЯ конкурсний добір кандидатів для вступу на денну форму навчання на факультеті податкової міліції Національного університету державної податкової служби України у 2015 році
Головне управління ДФС у Дніпропетровській області оголошує про конкурсний добір кандидатів для вступу на денну форму навчання на факультеті податкової міліції Національного університету державної податкової служби України (м. Ірпінь, Київська область) за напрямом підготовки „Правоохоронна діяльність”.
У конкурсі можуть брати участь громадяни України, які мають середню або середню спеціальну освіту, придатні до військової служби, віком від 17 років.
Вступники складають іспит з фізичної підготовки та беруть участь у конкурсному відборі за сертифікатами Українського центру оцінювання якості освіти з історії України, української мови і літератури, математики чи іноземної мови.
З питань оформлення документів необхідно звертатися до 15 червня 2015 року за адресою:
м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська 17-а, тел. 370-10-73, 370-10-75 – відділ проходження служби у податковій міліції та інспекції з особового складу управління персоналу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.
Операции с самостоятельно изготовленными товарами: составляем налоговую накладную
Налоговики обнародовали еще одну листовку, касающуюся НДС и самостоятельно изготовленных товаров. В разъяснении от 08.04.2015 г. специалисты фискальной службы рассмотрели порядок составления налоговой накладной при поставке самостоятельно изготовленных товаров.
Если первым событием является предварительная оплата за товар, который еще не изготовлен, то на дату получения такой предоплаты поставщик определяет налоговые обязательства по НДС исходя из договорной стоимости такого товара и должен составить налоговую накладную и зарегистрировать ее в ЕРНН.
Если при оприходовании на баланс самостоятельно изготовленного товара его производственная себестоимость превышает договорную стоимость (с которой были определены налоговые обязательства на дату получения предоплаты и, соответственно, составлена налоговая накладная), то на дату оприходования плательщик налога должен составить вторую налоговую накладную на разницу между производственной себестоимостью и договорной стоимостью такого товара.
В налоговой накладной, составленной на разницу, в левой верхней части делается соответствующая пометка «Х» и указывается тип причины: 17 – составлена на сумму превышения себестоимости самостоятельно изготовленных товаров/услуг над фактической ценой их поставки. Такая налоговая накладная подлежит обязательной регистрации в ЕРНН.
Если же первым событием является отгрузка такого товара, и его производственная себестоимость превышает договорную стоимость, то на дату отгрузки налогоплательщик должен составить две налоговые накладные:
• одну – исходя из договорной стоимости товара;
• вторую – на разницу между производственной себестоимостью и договорной стоимостью с типом причины 17 – составлена на сумму превышения себестоимости самостоятельно изготовленных товаров/услуг над фактической ценой их поставки.
Типові помилки при користуванні РРО
Під час проведення розрахункових операцій іноді виникають помилки, які можуть призвести до значних штрафів. Виправити помилки, допущені під час проведення розрахункових операцій, не завжди просто, але можливо. ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу на наступне.
Якщо у фіскальному режимі РРО під час реалізації товарів було вибито чек, у якому неправильно зазначено кількість товару суб`єкту господарювання необхідно скасувати помилково проведену суму роздруковавши ще один чек, у якому зазначається помилково вибита сума зі знаком «–», тобто у фіскальній пам`яті РРО реєструється від`ємна сума розрахунків або застосувати операцію «Службова видача» на суму вибитого чека скасувавши проведення помилкової суми через РРО. Після цього касир повинен роздруковати чек із потрібною (виправленою) сумою та видати чек покупцеві. ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу на необхідності складання акта про скасування помилково проведеної через РРО суми (якщо сума операції перевищує 100 грн.). Форма акта може бути довільною, але містити інформацію про помилкову суму проведених розрахунків і реквізити помилково вибитого чека та дані про товар, який передбачалося продати.
Після складання акт або передається до центральної бухгалтерії, або прикріпляється до останньої сторінки КОРО (якщо в суб`єкта господарювання немає бухгалтерії). Строк зберігання такого акта – не менше трьох років.
Скасування реєстрації касового апарату
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що перед скасуванням реєстрації РРО до територіального органу ДФС необхідно подати заяву про скасування реєстрації суб`єкт господарювання, довідку Центра обслуговування операторів про розпломбування РРО (крім випадків установлення невідповідності конструкції та програмного забезпечення РРО документації виробника) та повертає територіальному органу ДФС реєстраційне посвідчення. У заяві про скасування реєстрації зазначається спосіб отримання довідки про скасування реєстрації РРО за формою № 6-РРО: поштою або безпосередньо в територіальний орган ДФС.
Електронна касова книга
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що підприємства за умови забезпечення належного зберігання касових документів можуть вести касову книгу в електронній формі за допомогою комп`ютерних засобів. Програмне забезпечення, за допомогою якого ведеться касова книга, має забезпечувати візуальне відображення і роздрукування кожної з двох частин аркуша касової книги («Вкладний аркуш касової книги» та «Звіт касира»), які за формою і змістом мають відтворювати форму та зміст касової книги в паперовій формі.
Записи в касовій книзі мають робитися до початку наступного робочого дня (тобто із залишками на кінець попереднього дня), а також містити всі реквізити, що передбачені формою касової книги. Сторінки касової книги мають нумеруватися автоматично в порядку зростання з початку року.
У разі роздрукування «Вкладного аркуша касової книги» у кінці місяця має автоматично роздруковуватися загальна кількість аркушів касової книги за цей місяць, а в разі роздрукування в кінці року - їх загальна кількість за рік.
Після роздрукування «Вкладного аркуша касової книги» і «Звіту касира» касир зобов`язаний перевірити правильність складання цих документів, підписати їх і передати «Звіт касира» разом з відповідними касовими документами до бухгалтерії під підпис у «Вкладному аркуші касової книги».
«Вкладний аркуш касової книги» протягом року зберігається касиром окремо за кожний місяць. Після закінчення календарного року (або залежно від потреби) «Вкладний аркуш касової книги» формується в підшивки в хронологічному порядку. Загальна кількість аркушів за рік засвідчується підписами керівника і головного бухгалтера підприємства - юридичної особи, а підшивки формуються в книгу, яка скріплюється відбитком печатки підприємства (юридичної особи). Після закінчення календарного року касова книга на електронних носіях має передаватися для зберігання відповідно до законодавства України.
Спрощення умов ведення бізнесу
З 05.04.2015 р. набрали чинності (крім деяких норм) зміни щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція), внесені до Кодексу законів про працю України, Житлового кодексу Української РСР, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Земельного кодексу України тощо.
Удосконалено інформаційну взаємодію між Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців та інформаційними системами органів державної влади, а також документами в електронній формі.
Спрощено процедуру переобладнання та перепланування жилих приміщень, зокрема скасовано вимоги щодо отримання громадянами дозволу виконавчого комітету рад на виконання робіт з переобладнання та перепланування.
Центральні органи влади позбавлено функцій погодження проектів будівництва об`єктів, які впливають або можуть впливати на стан атмосферного повітря, та контролю за дотриманням законодавства про рекламу.
Скасовано необхідність одержання дозвільних документів та повноваження органів влади щодо їх видачі.
Посилено адміністративну відповідальність за порушення законодавства, що регулює здійснення операцій з металобрухтом, посадовою особою суб`єкта господарювання, що здійснює такі операції.
Визнано таким, що втратить чинність з 20.09.2015 р., Закон України від 19.06.2012 р. № 4970-VI (щодо поетапного збільшення вмісту біоетанолу в бензинах моторних, що виробляються та/або реалізуються на території України).
Декларуй – Україну будуй!
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що триває кампанія декларування доходів та нагадує, що до декларування підлягають доходи отримані у минулому році у вигляді спадщини, від здавання в найм нерухомого майна, від продажу об`єктів рухомого та нерухомого майна, інвестиційний прибуток, доходи, отримані за кордоном тощо. ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до всіх, хто ще не задекларував свої доходи завітати до територіального органу ДФС та зробити благо для країни .
Порядок отримання ліцензій на роздрібну торгівлю алкоголем
ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що для отримання ліцензії суб`єкти господарювання мають надати:
- заяву;
- платіжне доручення з відміткою штампа банку;
- документ, що посвідчує особу (для фізичних осіб);
- довіреність, що уповноважує представника заявника на отримання ліцензії.
Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень. Нагадуємо, що прийом та видача документів для оформлення ліцензій (дублікатів) на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами здійснюється в ГУ ДФС у Дніпропетровській області за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Сімферопольська, 17-а, а також в Центрах обслуговування платників податків ДПІ, що діють на районних рівнях.
Незалежна професійна діяльність та ЄСВ
ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме: наукову, літературну, викладацьку, артистичну, художню, освітню, медичну, юридичну практику (в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність) також релігійну (місіонерську), іншу подібну діяльність, що з 01 січня 2015 року у випадку якщо вони отримують дохід від зазначеної діяльності − то вважаються платниками єдиного внеску. Обов`язок сплати внеску не залежить від того чи є вони одночасно найманими працівниками або підприємцями.
Спецвикористання води якщо приміщення передано в оренду
Суб`єкт господарювання, який має дозвіл на спеціальне водокористування (або договір на поставку води з водокористувачем-постачальником) у разі передання у користування на підставі договору оренди приміщень іншому суб`єкту господарювання є платником рентної плати за весь обсяг фактично використаної води, у тому числі води, використаної орендарем). У разі отримання орендарем окремого дозволу на спец водокористування чи укладання окремого договору на поставку води, рентна плата обчислюється та сплачується безпосередньо орендарем. Якщо ж орендар самостійно уклав договір на поставку води з водопостачальником, але використовує воду для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб, то він не є платником рентної плати.
Сформовано нові технологічні сертифікати Акредитованого центру сертифікації ключів ДФС
У зв`язку зі зміною найменування АЦСК ІДД ДФС сформовано нові технологічні сертифікати центру та серверів центру, які необхідно додати до файлового сховища програмного забезпечення, що використовується для накладення електронного цифрового підпису на електронні документи.
Завантажити нові технологічні сертифікати можна за цим посиланням.
Завантажити повний перелік актуальних технологічних сертифікатів АЦСК ІДД ДФС можна у розділі «Сертифікати АЦСК» офіційного інформаційного ресурсу.
Оподаткування пенсій, подарунків, профспілкових виплат
ДФС України повідомлено, що оскільки до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку у 2015 р. не включаються сума пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону) у розмірі 3654 грн. (1218 грн. × 3), вартість дарунків, яка не перевищує розмір 609 грн., та сума виплат, що здійснюються за рішенням професійної спілки на користь члена такої профспілки, яка не перевищує розмір 1710 грн., то сума таких доходів не є об`єктом оподаткування військовим збором.
Якщо сума пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), вартість дарунків та сума виплат, що здійснюються за рішенням професійної спілки на користь члена такої профспілки, перевищує у 2015 р. зазначені розміри, то частини таких перевищень оподатковуються військовим збором за ставкою 1,5%.
Підприємства сфери послуг повинні застосовувати РРО
Відповідно до змін, внесених до пункту 1 статті 9 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", підприємства, установи і організації усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, обов`язково застосовують РРО.
У зв`язку з викладеним розширюється сфера застосування РРО підприємствами, які надають послуги (перукарні, салони краси, спортивні клуби, хімчистки, сервісні центри з ремонту побутової техніки тощо), що також сприятиме захисту прав споживачів у разі отримання недоброякісних послуг і створить можливість звернення до судових органів для захисту прав, унеможливить обіг контрафактних і контрабандних товарів та забезпечить належний контроль обігу готівки.
Таким чином, підприємства сфери послуг при проведенні розрахунків мають застосовувати РРО на загальних підставах.
Сервіс фіскальної служби, який «знає все»
ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу платників, що інформаційно-довідковий ресурс ДФС України – «ЗІР» доступний кожному. Він дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності, використовуючи ключові слова.
За допомогою ресурсу «ЗІР» можна переглянути інформацію за певні періоди, при цьому не лише по запитаннях-відповідях, але і по відповідях на письмові звернення, які були надані із використанням Бази знань. Також, функціонал ресурсу передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотнього зв`язку», розміщеної в рубриці «Про ресурс».
Скористатися ресурсом «ЗІР» можна через веб - портал ДФС України (вкладинка «Інформаційно - довідковий ресурс»).
Які ставки та пільги будуть використовуватись контролюючими органами при нарахуванні податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, для фізичної особи за 2014 р. при надсиланні податкового повідомлення - рішення у 2015 р.?
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичних осіб у 2015 році за звітний 2014 рік буде нараховуватись контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) у такому порядку: у період з 1 січня по 31 березня 2014 року - із сумарної житлової площі об`єкта житлової нерухомості; з 1 квітня по 31 грудня 2014 року - із сумарної загальної площі об`єктів житлової нерухомості, у т.ч. його частки за ставками, встановленими за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м. бази оподаткування в таких розмірах:
а) не більше 1 відс. - для квартири/квартир, загальна площа яких не перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, загальна площа яких не перевищує 500 кв. метрів;
б) 2,7 відс. - для квартири/квартир, загальна площа яких перевищує 240 кв. метрів, або житлового будинку/будинків, загальна площа яких перевищує 500 кв. метрів;
в) 1 відс. - для різних видів об`єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна загальна площа яких не перевищує 740 кв. метрів;
г) 2,7 відс. - для різних видів об`єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податку, сумарна загальна площа яких перевищує 740 кв. метрів.
Пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме: база оподаткування об`єкта/об`єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується за період з 01 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року включно:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 250 кв. метрів;
в) для різних видів об`єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 370 кв. метрів.
Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період (рік).
Пільги із сплати податку не надаються на об`єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).
Який порядок подання декларації та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об`єкти нерухомості, що знаходяться в АР Крим?
Враховуючи складну економічну та політичну ситуацію, що склалася в країні, а також з метою виконання зобов`язань зі сплати податків, пропонуємо юридичним особам, які є власниками об`єктів житлової нерухомості на території АР Крим та м. Севастополя, подавати до контролюючого органу за місцем свого знаходження податкові декларації та сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до місцевого бюджету за місцем свого знаходження.
З банківськими реквізитами для перерахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, можна ознайомитись у районних ДПІ або на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за адресою: http://sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/
Про сплату податків. (транспортний податок; податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; плата за землю)
Декларування доходів, сплата податкових зобов`язань – це необхідна складова цивілізованих відносин між державою та її громадянами. Сплата податків у цілому світі є питанням престижності та честі. Тому декларувати податкові зобов`язання та повною мірою сплачувати їх вкрай необхідно, бо змінити життя людей на краще можливо лише маючи стабільний і наповнений бюджет.
Місцеві податки мають велике значення для розвитку регіону: внутрішня інфраструктура, місцеві пам`ятки, дороги – їхній стан прямо пропорційно залежить від наповнення місцевої казни. Основним бюджетоутворюючим місцевим податком, який лишається в казні регіону є податок на майно. Він включає в себе: транспортний податок, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плату за землю.
З метою поліпшення економічно-соціального розвитку Дніпропетровського регіону ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до кожного громадянина з проханням свідомо виконувати свій конституційний обов`язок – добровільно сплачувати податкові зобов`язання. Завітавши до територіального органу ДФС за місцем реєстрації лише один раз ви можете отримати податкові консультації стосовно правильності нарахування податкових зобов`язань по всіх податках і зборах. Територіальні органи ДФС чекають на вас.
Шановні мешканці Дніпропетровщини, звертаємо вашу увагу на те, що згідно змін до Податкового кодексу України з 01.01.2015 року транспортний податок для громадян застосовується вперше. В зв`язку з цим ГУ ДФС у Дніпропетровській області рекомендує власникам легкових автомобілів, що зареєстровані (використовуються) до 5 років і мають об`єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. не чекати вручення повідомлення-рішення територіальними органами ДФС, а добровільно до 1 липня завітати до інспекції для звірки даних податкового зобов`язання з транспортного податку.
Громадян, які мають право власності або право користування земельною ділянкою також запрошуємо до 1 липня відвідати територіальні органи ДФС, адже земельний податок – вагомий бюджетоутворюючий місцевий податок, який лишається в розпорядженні громади, використовується як джерело для фінансування заходів, направлених на раціональне використання та охорону земель, підвищення родючості ґрунтів, відшкодування витрат власників землі і землекористувачів, пов`язаних з господарюванням на землях гіршої якості, на ведення земельного кадастру, здійснення землеустрою та моніторингу земель, розвиток інфраструктури населених пунктів тощо.
ГУ ДФС у Дніпропетровській області звертається до платників орендної плати та плати за землю з проханням належного виконання обов`язку зі сплати за землю та орендної плати за користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності і нагадуємо, що сума орендної плати, що виплачується за договором оренди рухомого (нерухомого) майна підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах за ставкою 1,5%.
В зв`язку з численним змінами в податковому законодавстві стосовно оподаткування об`єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб радимо громадянам завітати до ЦОП за місцем реєстрації, для звірки даних та вірного нарахування (правильного визначення) податкового зобов`язання. Фізичні особи в 2015 році будуть cплачувати податок на нерухомість за 2014 р. за ставками, які діяли в 2014 році протягом 60 календарних днів з дня отримання повідомлення рішення від органу ГФС, а саме 1% для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м і будинків, площею не більше 500 кв. м, і 2,7% для квартир з житловою площею понад 240 кв. м і будинків більше 500 кв. м., для різних видів житла 1% від мінімальної заробітної плати за 1 кв. м, сумарна житлова площа якого не перевищує 740 кв. м, і в розмірі 2,7% при перевищенні 740 кв. м.
Пільги зі сплати податку на нерухомість надаються власникам нерухомості, якщо сумарна площа житла не перевищує: для квартир - 120 кв. м, будинків - 250 кв. м, квартир і будинків - 370 кв. м. Застосування пільги обчислюється в 1 кварталі 2014 з розрахунку житлової площі, 2,3 і 4 квартали 2014 року - загальною.
Шановні громадяни, отримайте податкове повідомлення-рішення по сплаті місцевих податків і зборів до 1 липня 2015 року прямо в територіальному органі ДФС! Це стане вагомим внеском у співфінансування бюджетної сфери Дніпропетровщини.
Купівля іноземної валюти для погашення кредитів
З 11.04.2015 р. набрала чинності постанова Правління Нацбанку України, якою затверджено порядок проведення операцій з купівлі фізичними особами — резидентами готівкової іноземної валюти для погашення кредитів в іноземній валюті.
Установлено, що збір на обов`язкове державне пенсійне страхування не сплачується з операцій з купівлі фізичними особами — резидентами готівкової іноземної валюти для погашення кредитів, у тому числі для сплати процентів, нарахованих за користування цим кредитом.
Продаж готівкової іноземної валюти здійснюється в сумі, що не перевищує обсягу зобов`язань в іноземній валюті фізичної особи — позичальника за кредитним договором.
У квитанції про здійснення валютно-обмінної операції додатково зазначаються інформація про те, що іноземну валюту придбано для погашення кредиту, номер та дата відповідного кредитного договору, що є підставою для купівлі іноземної валюти.
Постачання самостійно виготовлених товарів
ДФС України повідомлено, що база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижчою за їх виробничу собівартість, визначену відповідно до ПБО 16.
Якщо першою подією за такими операціями є попередня оплата за товар, який ще не виготовлено, то на дату отримання такої попередньої оплати постачальник — платник ПДВ повинен визначити податкові зобов`язання з ПДВ виходячи з договірної вартості такого товару, скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.
Якщо при оприбуткуванні на баланс підприємства/установи самостійно виготовленого товару його виробнича собівартість перевищить договірну вартість (з якої було визначено податкові зобов`язання на дату отримання передоплати та, відповідно, складено податкову накладну), то на дату його оприбуткування на баланс платник податку повинен скласти другу податкову накладну виходячи з різниці між виробничою собівартістю та договірною вартістю такого товару. У податковій накладній, яку складено на різницю між виробничою собівартістю та договірною вартістю, у верхній лівій частині робиться відповідна позначка «X» та зазначається тип причини: 17 — складена на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання. Така податкова накладна підлягає обов`язковій реєстрації в ЄРПН.
Якщо першою подією при постачанні самостійно виготовленого товару буде відвантаження такого товару і його виробнича собівартість перевищить договірну вартість, то на дату відвантаження платник податку повинен скласти дві податкові накладні: одну — виходячи з договірної вартості товару, а другу — на різницю між виробничою собівартістю та договірною вартістю з типом причини 17 (складена на суму перевищення собівартості самостійно виготовлених товарів/послуг над фактичною ціною їх постачання).
Заклади освіти і науки
ДФС України повідомлено, що заклади освіти і науки, які є бюджетними установами, не є платниками податку на прибуток за умови внесення їх до Реєстру неприбуткових організацій та установ.
У частині справляння плати за землю зазначено, що в новій редакції ст. 282 Податкового кодексу не передбачено пільг щодо сплати податку дошкільними та загальноосвітніми навчальними закладами незалежно від форм власності і джерел фінансування, закладами культури, науки, освіти, охорони здоров`я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, і вони мають нараховувати та сплачувати плату за землю на загальних підставах.
Зазначено, що органи місцевого самоврядування мають право встановлювати ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, який сплачується на відповідній території.
Звільнення від оподаткування профспілкових організацій
ДФС України повідомлено, що починаючи з 01.01.2015 р. змінено порядок оподаткування неприбуткових організацій. Так, пп. 133.1.1 п. 133.1 ст. 133 Податкового кодексу України, зокрема, встановлено, що бюджетні установи, громадські об`єднання, політичні партії, релігійні, благодійні організації, пенсійні фонди, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов`язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій, не є платниками податку на прибуток.
Професійна спілка, створена відповідно до Закону України від 15.09.99 р. № 1045-XIV, за своїм правовим статусом належить до громадських об`єднань, які мають право скористатися статусом неприбуткової організації. До внесення змін до Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій, затвердженого наказом Мінфіну України від 24.01.2013 р. № 37, починаючи з 01.01.2015 р. установи та організації, внесені станом на 31.12.2014 р. до цього Реєстру та включені до переліку установ та організацій, продовжують використовувати статус неприбутковості.
Чи подешевшає розкіш у Франції?
Франція прагне скасувати скандальний «податок Депардьє».
Перегляд ставки податку в розмірі 75% на доходи понад 1 000 000 євро може бути пов`язаний із невиконанням планів щодо наповнення бюджету країни. Нове рішення може набрати чинності з 1 лютого.
Запроваджений минулого року податок повинен був суттєво збільшити надходження до державної скарбниці, однак приніс лише 260 млн. євро, а в 2015 р. загальна сума зборів ледь сягала б 160 млн. євро. Звичайний податок на прибуток щороку становить 70 млрд. євро.
Нововведення було однією з найгучніших обіцянок президентської кампанії Франсуа Олланда. У 2014 р. французький уряд запровадив податок на багатство строком на 2 роки. Цей захід обурив не лише ділові кола й опозицію, а й олігархів та навіть акторів.
Зокрема, після заяви уряду про такі наміри до Бельгії переїхали власник Luxury Group LVMH Бернар Арно та актор Жерар Депардьє. Із Франції почався відтік великого капіталу.
Як визначається звичайна ціна з 01.01.2015 року
Відповідно до п.п. 14.1.71 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) звичайна ціна - ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПКУ. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. Це визначення не поширюється на операції, що визнаються контрольованими відповідно до ст. 39 ПКУ.
У разі якщо ціни (націнки) на товари (роботи, послуги) підлягають державному регулюванню згідно із законодавством, звичайною вважається ціна, встановлена відповідно до правил такого регулювання. Це положення не поширюється на випадки, коли встановлюється мінімальна ціна продажу або індикативна ціна. У такому разі звичайна ціна операції визначається відповідно до ст. 39 ПКУ, але не може бути меншою за мінімальну або індикативну ціну.
Якщо під час здійснення операції обов`язковим є проведення оцінки, вартість об`єкта оцінки є підставою для визначення звичайної ціни для цілей оподаткування за умови, що неможливо застосувати методи, зазначені у п.п. 39.3.1 п. 39.3 ст. 39 ПКУ.
Під час проведення аукціону (публічних торгів) звичайною вважається ціна, яка склалася за результатами такого аукціону (публічних торгів), обов`язковість проведення якого передбачено законом.
Якщо постачання товарів (робіт, послуг) здійснюється на підставі форвардного або ф`ючерсного контракту, звичайною ціною є ціна, яка відповідає рівню ринкових цін на момент укладення такого контракту.
Якщо продаж (відчуження) товарів, у тому числі майна, переданого у заставу позичальником з метою забезпечення вимог кредитора, здійснюється у примусовому порядку згідно із законодавством, звичайною ціною є ціна, сформована під час такого продажу.
Які операції з постачання товарів/послуг вважаються оподатковуваними для цілей реєстрації платником ПДВ
Відповідно до п. 181.1 ст. 181 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп`ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов`язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст. 183 ПКУ, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.
Якщо особа, яка відповідно до пункту 181.1 статті 181 ПКУ не є платником податку у зв`язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій відсутні або є меншими від встановленої зазначеною статтею суми, вважає за доцільне добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою (п. 182.1 ст. 182 ПКУ).
Згідно із розділами V та ХХ ПКУ до оподатковуваних операцій з постачання товарів/послуг належать операції, що підлягають оподаткуванню за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені (умовно звільнені) від оподаткування ПДВ.
Кампанія «Декларування доходів громадян – 2015» триватиме до 1 травня 2015 року
Питання: Чи необхідно фізичній особі подавати річну декларацію про майновий стан і доходи, якщо вона протягом звітного року отримувала доходи від декількох податкових агентів?
Відповідь: Відповідно до п.п.«є» п.176.1 ст.176 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 – VІ із змінами та доповненнями, платники податку зобов`язані подавати податкову декларацію за результатами податкового (звітного) року у строки, передбачені цим Кодексом для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв`язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами одночасно двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.
Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2014 року. Податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2014 році, потрібно подати до 1 травня 2015 року.
Розрахунок коригування до податкової накладної, що виписана покупцю – неплатнику ПДВ потрібно реєструвати в ЄРПН
Відповідно до п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженного Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 із змінами та доповненнями реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не видаються отримувачу (покупцю) товарів (послуг) та залишаються у їх постачальника (продавця); складені під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України; складені в межах виконання угод про розподіл продукції; складені за операціями з постачання товарів (послуг), які звільнені від оподаткування) незалежно від суми податку на додану вартість, зазначеної в одній податковій накладній чи розрахунку коригування.
Розрахунок коригування, складений платником податку до податкових накладних, які не видаються отримувачу (покупцю) товарів (послуг), а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, підлягають реєстрації таким платником податку.
Хто є платником екологічного податку з 01.01.2015 року
Відповідно до п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками екологічного податку є суб`єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються:
викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;
скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти;
розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об`єктах) суб`єктів господарювання);
утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);
тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
При цьому розміщення відходів - постійне (остаточне) перебування або захоронення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи об`єктах (місцях розміщення відходів, сховищах, полігонах, комплексах, спорудах, ділянках надр тощо), на використання яких отримано дозволи уповноважених органів (п.п. 14.1.223 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).
До уваги фізичних осіб – підприємців - платників єдиного податку третьої групи!
Згідно із абз.2 п.46.6 ст.46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
З урахуванням зазначеної норми, звертаємо увагу фізичних осіб -платників єдиного податку 3 групи, що декларація за 1 квартал 2015 року подається за діючою формою, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 21 грудня 2011 року № 1688 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07 листопада 2012 року № 1159, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2012 року за № 1998/22310).
У зв`язку із зміною з 01.01.2015 року розміру ставок єдиного податку для платників спрощеної системи 3 групи, підприємці при заповненні декларації зазначають дохід, що оподатковується за ставкою 2 або 4 відс., у рядках, в яких передбачено відображення доходу за ставкою 3 або 5 відс. відповідно, аналогічно зазначається сума податку.
Крім того, нагадуємо, що граничним терміном подання декларації платника єдиного податку за І квартал 2015 року є 12 травня 2015 року. Граничний термін сплати податкових зобов`язань по єдиному податку за результатами І кварталу 2015 року – 20 травня 2015 року.
Нелегальний працівник – порушник і штрафник!
Дніпропетровська ОДПІ звертає увагу суб`єктів господарювання, які використовують найману працю про фінансову відповідальність в разі:
- фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичної роботи повний робочий час, та виплати зарплати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ – у 30 кратному розмірі мінімальної зарплати (36540 грн), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення;
- порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, більш як за один місяць, виплата її не в повному обсязі – у 3-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виявлення порушення (3654 грн);
- недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у 10-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (на разі це 12 180 грн);
- порушення інших вимог трудового законодавства – у розмірі мінімальної заробітної плати (1218 грн).
Нагадуємо, що працівник не може бути допущений до роботи без повідомлення органу ДФС про прийняття працівника на роботу.
Електронне адміністрування ПДВ
З 07.03.2015 р. набрали чинності зміни, внесені КМУ до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого власною постановою від 16.10.2014 р. № 569, якими його приведено у відповідність з чинним законодавством.
Нагадуємо, що система електронного адміністрування ПДВ запроваджується поетапно:
на перехідний період (до 01.07.2015 р. або іншої дати, визначеної окремим рішенням Верховної Ради України про скорочення такого періоду) — у тестовому режимі;
із зазначеної дати — на постійній основі.
Переваги запровадження електронного адміністрування ПДВ: запобігання незаконному відшкодуванню ПДВ з бюджету;
- значно збільшено поріг для обов`язкової реєстрації суб`єктів господарювання в якості платника податку з 300 тис.грн. до 1000 тис.грн.;
- скасовано вимогу щодо видачі податкових накладних на «паперових носіях» (податкова накладна повинна виписуватись виключно в електронному вигляді);
- скасовано обов`язок платника подання контролюючому органу копії записів у реєстрах виданих та отриманих накладних;
- прискорено, на місяць в часі, можливість платника отримання бюджетного відшкодування ПДВ;
- значно скорочено кількість критеріїв автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ;
- зменшення кількості перевірок суб`єктів господарювання;
- спрощення податкової звітності.