Розділи
Портал президента
   
   

 
 

 

 

  

 

Управління праці та соціального захисту населення Синельниківської міської ради інформує

6 апреля 2015 - Прес-служба СМР
article4947.jpg

З 01 травня 2015 року субсидії на житлово-комунальні послуги населенню нараховуватимуть за новими правилами. Запитання та відповіді.

 

1. Які обмеження для отримання субсидій залишаться з попередніх часів та увійшли до нових правил?

 За новими правилами, з тих обмежень, що були раніше, залишилося тільки два. По-перше, якщо протягом 12 місяців, які передують місяцю звернення по субсидію, хтось із членів родини здійснив одномоментну дороговартісну покупку, суму 50 тисяч гривень. Проте, якщо з моменту здійснення такої дороговартісної покупки мине повний рік, протягом якого родина більше подібних покупок не робитиме, вона отримає право звернутися по субсидію. Але якщо буде виявлено, що родина таку покупку навмисно не задекларувала, то її змусять повернути отримувану субсидію,  у подвійному розмірі.

По-друге, збережено можливість здійснення вибіркового дослідження органами соціального захисту населення в особі соціальних інспекторів можливостей родини отримувати додатковий дохід, який вона, можливо, не задекларувала у поданих документах. У разі виявлення такого факту – субсидія не призначатиметься.

 

 2. Якою буде різниця у термінах, на які призначається і призначатиметься субсидія, а також термін, за який необхідно декларувати свої доходи?

 Нині субсидії призначають на 6 місяців, або на час опалювального періоду, коли люди використовують більше електричної енергії, або газу, а отже, й істотно збільшується плата за ці послуги. За новими правилами її призначатимуть на рік, або літній та опалювальний період. І, відповідно, свої доходи люди також декларуватимуть за попередні 12 місяців. Та для розрахунку братиметься рік календарний. Підтвердити цю інформацію зможе Державна фіскальна служба зі свого реєстру фізичних осіб — платників податків.

 

3. Який розмір доходу - з урахуванням податку чи без - має декларувати людина?

 З 01 травня 2015 року під час декларування доходів їх враховуватимуть без податку на доходи фізичних осіб. Тобто враховуватимуть суми, які родина отримує на руки, без 15-відсоткового податку.

 

4. А що буде з з тими родинами, які нині вже отримують субсидію?

За новими правилами, тим сім`ям, яким вже була призначена субсидія  станом на 1 травня,  на підставі вже наданих ними даних органи соцзахисту самостійно автоматично оновлять інформацію про їхні доходи за попередній календарний рік через Фіскальну службу або органи Пенсійного фонду і нарахують їм субсидії автоматично, без потреби звертатися особисто та витрачати час.

 

5. Чи матимуть право отримати субсидію люди або родини, які орендують житло?

 За новими правилами, орендарям буде надано змогу отримати субсидію, але за умови, що з орендодавцем у них є офіційно укладений договір без необхідності реєстрації в цьому приміщенні, якщо вони фактично оплачують житлово-комунальні послуги та на них для цього відкрито особові рахунки.

 

6. Хто саме з родини має звертатися по субсидію?

 Тут порядок залишається незмінним. Субсидію призначатимуть на члена домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок на сплату комунальних послуг.

 

7. Чи призначатимуть субсидію родині, де є працездатні особи, які не працюють і мають офіційно нульовий дохід?

 З 01 травня для працездатної людини, яка поки що не знайшла роботу і декларуватиме нульовий дохід, цей дохід автоматично обраховуватимуть на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб на місяць. Адже ця людина на якісь кошти існує. Тож щоб не вилучати таку людину або родину зі списку тих, хто може мати право на субсидію, було ухвалено таке рішення. З іншого боку, ці дані перевірятиме Державна фіскальна служба. Якщо інформація правдива, питань немає. Але якщо виявиться, що людина просто навмисно приховує доходи, покаранням буде повернення субсидії у подвійному розмірі.

 

8. Де можна отримати заяву та декларацію про доходи?

За новими правилами, до 15 квітня, а також у жовтні - перед початком нового опалювального сезону люди отримають у свої поштові скриньки чіткий мінімальний та зрозумілий пакет документів, які виготовлять і доставлять їм їхні надавачі комунальних послуг( по м. Синельникове відповідає за доставку бланків Синельниківське районне відділення енергозбуту). Цих документів буде всього два: заява та декларація, однакові для кожної родини. Це спрощені види документів, розміщені на одному аркуші з двох боків. Крім тих даних, про які там запитується, люди більше не повинні надавати жодних додаткових даних, документів або відомостей.

 

9. Як люди, які раніше таких документів не заповнювали, впевняться, що заповнили їх правильно?

Крім спрощених заяви і декларації, люди отримають у свої поштові скриньки ще й чітку коротку інструкцію щодо того, як правильно ці документи заповнювати, щоб це можна було зробити самостійно вдома, уникаючи помилок та без потреби додатково звертатися по допомогу до органів соцзахисту і не витрачати зайвий час.

 

10. Звертатися по субсидію за новим порядком можна буде лише тоді, коли надійдуть відповідні документи, тобто лише у травні або у жовтні, чи можна і в інші місяці?

 За новим порядком призначення субсидій почнеться з 1 травня 2015 року. Але звертатися по неї можна буде у будь-який зручний для родини час — хоч у червні, тоді субсидію буде призначено на рік до наступного червня, хоч у листопаді — за тією самою схемою. Тобто це робота, яку органи соцзахисту проводитимуть постійно протягом року, коли людям буде зручно до них звернутися.

 

11. Як людина може направити заповнені документи до органів соцзахисту?

 Раніше люди зверталися з цими документами до органів соцзахисту зазвичай з настанням опалювального періоду, що створювало величезні черги, у яких доводилося застосовували систему талонів. Нині ж є три види можливостей подати документи, уникаючи черг:

♦можна, як і раніше, завітати до місцевого відділу соціального захисту населення та подати документи особисто;

♦ направити їх поштою на адресу цієї соціальної установи.

 

12. Яке покарання очікує тих, хто подав недостовірну інформацію для призначення житлової субсидії ?

 Інформація, яку людина вкаже у заяві й декларації, — підстава та основа для вирішення питання про надання їй субсидії. Люди повинні бути відповідальними і вносити лише правдиві дані у декларацію. Адже з часом все-таки ці дані перевірять. І якщо там знайдуть ненавмисні невеликі помилки, то їх виправлять, а розмір субсидії перерахують. Але якщо з`ясується, що людина зумисне приховала свої доходи, неправильно вказала склад родини або надала іншу неправдиву інформацію, її змусять повернути отриману субсидію у подвійному розмірі. Для перевірки даних працівники управління зв`язуватимуться з організаціями — надавачами комунальних послуг, тими, що надають довідки про склад родини, Пенсійним фондом та іншими.

 

13. Як людина або родина дізнається про рішення щодо отримання субсидії та її розмір?

 

 У заяві на отримання субсидії є окремий розділ, де просять вказати ваш контактний телефон. Тож після прийняття рішення з родиною можуть зв`язатися так. Якщо ви надсилали документи поштою, то відповідь можете отримати також поштою на зворотну адресу, вказану на конверті. Врешті, можна через певний час знову особисто завітати до управління і довідатися про все самостійно.

 

Начальник  відділу грошових виплат

 та компенсацій управління праці та

соціального захисту населення міської ради                С.М. Бутурлакіна