Розділи
Портал президента
   
   

 
 

 

 

  

 

Управління Пенсійного фонду України в м.Синельниковому та Синельниківському районі інформує

3 апреля 2015 - Прес-служба СМР
article4946.jpg

Про зміни в пенсійному законодавстві з 01.04.2015 р.

 

Верховною Радою України 02.03.2015 прийнято Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення

І. Перший блок змін стосується виплати пенсій пенсіонерам, які працюють на “спеціальних” посадах. Зокрема це стосується державних службовців, прокурорів, суддів, народних депутатів, деяких інших категорій працівників.

Тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року державним службовцям, посадовим особам місцевого самоуправління, працівникам прокуратури, суддям, народним депутатам (крім інвалідів І і ІІ групи, інвалідів війни ІІІ групи і учасників бойових дій, сімей загиблих військовослужбовців), у період їх роботи на посадах, які дають право на пенсію за спецзаконами, ніякі пенсії не виплачуються.

У період роботи зазначених осіб (крім інвалідів І і ІІ групи, інвалідів війни ІІІ групи і учасників бойових дій, сімей загиблих військовослужбовців) на інших посадах/роботах, пенсії виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1423,50грн.).

Особам, яким пенсія призначена відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у період роботи на інших посадах/роботах пенсія виплачується в повному обсязі.

Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам в період їх роботи на наукових (науково-педагогічних) посадах, а також на посадах, які дають право на призначення пенсій згідно із законами України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про статус народного депутата України”, “Про судоустрій і статус суддів” виплачуються в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”, тобто на загальних підставах.

З 1 січня 2016 року ці пенсії (крім інвалідів І і ІІ групи, інвалідів війни ІІІ групи і учасників бойових дій, сімей загиблих військовослужбовців), у період їх роботи на вищезазначених посадах, які дають право на їх призначення, виплачуються в розмірі, обчисленому згідно із Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування”.

Після звільнення з роботи поновлюється виплата пенсії відповідно до вищезазначених Законів.

Іншим особам, в період з 01.04.2015 по 31.12.2015, виплата пенсії буде проводитися в розмірі 85% призначеної пенсії, але не менше 150% прожиткового мінімуму (1423,50 грн.).

 

ІІ. Äðóãèé  блок стосується зміни умов призначення пенсій на пільгових умовах та за вислугу років.

По-перше: з 01.04.2015 поетапно змінюється вік, необхідний для призначення пенсій на пільгових умовах.

Щодо Списку №1:

·       збільшено до 50 років вік виходу на пенсію жінкам 1975 року народження і старшим (цей процес відбуватиметься поступово протягом 10 років – кожного року на 6 місяців),

·       збільшено на 5 років загальний страховий стаж: для чоловіків – з 20 до 25 років, для жінок – з 15 до 20 років (поетапно до 1 квітня 2024 року – кожного року на 6 місяців)

Щодо Списку № 2:

·       збільшено до 55 років вік виходу на пенсію жінкам 1970 року народження і старшим (поступово протягом 10 років – кожного року на 6 місяців),

·       збільшено на 5 років загальний страховий стаж: для чоловіків – з 25 до 30 років, для жінок – з 20 до 25 років (поетапно до 1 квітня 2024 року – кожного року на 6 місяців).

По-друге: змінюється спеціальний стаж для призначення пенсії за вислугу років (працівники освіти і охорони здоров`я):

·       збільшено необхідний спеціальний стаж за вислугу років з 25 до 30 років (поступово протягом 9 років до 31 березня 2024 року).

ІІІ. Третій блок стосується перерахунків розміру пенсій працюючим   пенсіонерам у зв`язку із зміною розміру прожиткового мінімуму.

Тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, в разі зміни розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили  працездатність, підвищується розмір пенсії, розрахований згідно із статтею 28 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” (перераховується  мінімальний розмір пенсії і доплата за понаднормативний стаж) як непрацюючим пенсіонерам так і працюючим.

Такий перерахунок планується провести з 1 грудня 2015 року у зв`язку із зміною прожиткового мінімуму, який відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2015 рікскладе 1074грн. 

З 1 січня 2016 року в разі зміни розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, підвищується розмір пенсії, обчислений  відповідно до статті 28 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхуваннятільки непрацюючим пенсіонерам.

Пенсіонерам, які працюють, після звільнення з роботи пенсія перераховується із урахуванням прожиткового мінімуму, який діє на дату звільнення з роботи.

До 1 травня 2015 року зобов`язано Кабінет Міністрів України підготувати та надати на розгляд Верховній Раді України проект закону про призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних (крім пенсій військовослужбовців та наукових пенсій), на загальних підставах.

У разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону про призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах – з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо осіб, яким призначаються спецпенсії.

 

Заступник начальника управління                       Н.В. Верченко