Розділи
Портал президента
   
   

 
 

 

 

  

 

У місті готуються до відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом

20 апреля 2015 - Прес-служба СМР
article4984.jpg

Про заходи з відзначення в 2015 році в місті 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, Дня пам`яті та примирення йшлося на засіданні організаційного комітету  за участю  міського голови Дмитра Зражевського, яке відбулося 20 квітня 2015 року у міськвиконкомі.

 

Як зазначила голова оргкомітету, секретар міської ради Тетяна Кучерук, у своїй роботі  всі відповідальні підрозділи і служби мають керуватися відповідним Указом Президента України.

Пріоритетними завданнями у підготовці та проведенні міських заходів, затверджених відповідним розпорядженням міського голови, є увічнення пам`яті про загиблих воїнів, жертв війни, всебічна увага та підтримка ветеранів, які внесли вагомий внесок у перемогу над нацизмом у Другій Світовій війні, утвердження спадкоємності воїнів-переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни.

Тому перший блок заходів передбачатиме роботу, спрямовану на упорядкування братських могил, поховань, пам`ятників, пов`язаними з цими історичними подіями. Цю роботу в термін до 06 травня   проведуть закріплені за пам`ятними місцями підприємства та заклади освіти.

Другий блок - проведення  урочистих заходів. Серед запланованих  - 06 травня 2015року на базі  ЗОШ №5 відбудеться святковий концерт для мобілізованих військовослужбовців, які приймали участь у антитерористичній операції на Сході країни. Також воїни відвідають історико-краєзнавчий музей, де цього дня буде відкрито  експозицію, присвячену захисникам суверенітету та територіальної цілісності України.

Святковий концерт відбудеться у Будинку науки і техніки локомотивного депо 08 травня 2015 року. Серед почесних гостей -  ветерани Другої Світової війни, демобілізовані військовослужбовці, які повернулися зі Сходу країни.

Традиційно 9 травня будуть організовані мітинги та покладання вінків і квітів до Меморіалу Слави, братських могил поховань жертв і учасників Другої світової війни (по вулиці Квітневій, 25 Прикордонного загону, 40 років Жовтня, Тихій).

До третього блоку входитимуть  соціальні, спортивні, виховні заходи. Серед яких - проведення благодійних акцій щодо надання всебічної допомоги ветеранам війни підприємствами,установами, організаціями, де працювали ветерани, а також одиноким. Представники міської влади 07 травня  відвідають та привітають  ветеранів Другої Світової війни, які будуть знаходитись на стаціонарному лікуванні в обласному госпіталі (с. Роздори) та в лікувальних закладах міста.

Низка заходів військово-патріотичного спрямування відбудеться у закладах освіти і культури міста, серед яких – Єдиний урок мужності «Солдати безсмертя» за участю гостей - ветеранів, демобілізованих військовослужбовців, де школярі матимуть змогу поспілкуватися з живими свідками Другої Світової війни, військовослужбовцями- синельниківцями, які встали на захист країни сьогодні.  

Міський голова Дмитро Зражевський  закликав політичні партії утриматися від демонстрації власної символіки під час святкових заходів 9 травня, адже це свято є всенародним, і, в першу чергу, необхідно висловити шану і подяку захисникам Вітчизни.

Детальний план заходів буде розміщено на офіційному веб-порталі міської ради та в місцевих газетах 30 квітня 2015 року.