Розділи
Портал президента
   
   

 
 

 

 

  

 

Порядок нарахування житлових субсидій спрощено

31 марта 2015 - Прес-служба СМР
article4895.jpg

31 березня 2015 року під головуванням міського голови Дмитра Зражевського відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Про порядок призначення субсидій у 2015 році  у зв`язку зі  змінами тарифів». «Круглий стіл» було проведено з метою забезпечити широку інформаційно-роз`яснювальну роботу серед населення з питань надання заходів соціальної підтримки та субсидій.

У заході взяли участь: керівники структурних підрозділів міської ради за напрямком діяльності, Синельниківського відділення  Дніпропетровської  ОДПІ головного управління Міндоходів у Дніпропетровської області, представники: Синельниківського району електричних мереж, Синельниківської дільниці  Павлоградського управління по експлуатації газового господарства, Синельниківського цеху обслуговування споживачів центру поштового зв`язку №3 «Укрпошти», комунальних підприємств міста, засобів масової інформації.

Під час засідання мова йшла про особливості призначення субсидій у 2015 році, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 № 106 “Про удосконалення порядку надання житлових субсидій”.  Зокрема присутні обговорили питання  про спрощений порядок та механізм  призначення населенню субсидій, про взаємодію управління праці та соціального захисту населення з Фіскальною службою та Пенсійним фондом щодо обміну базами даних про доходи отримувачів субсидій; про забезпечення населення бланками: заявами та деклараціями; про проведення широкої інформаційно-роз`яснювальної кампанії в місті з даного питання.

Відкриваючи засідання, міський голова Дмитро Зражевський зазначив, що у зв`язку з підвищенням тарифів на природній газ, теплову енергію, квартплату, гостро постає питання підтримки громадян, особливо соціально-незахищених верств населення. Наразі Мінцсоцполітики  підготувало зміни в систему надання житлових субсидій населенню, які передбачають спрощення процедури оформлення, змісту документів, у порівнянні з тим, що були, а також значне збільшення кола одержувачів субсидій. Тому всі служби, присутні на засіданні, повинні докласти максимум зусиль, щоб кожен громадянин зміг скористатися своїм правом на отримання соціальної допомоги від держави, щоб йому було легше подолати  труднощі сьогоднішнього дня.

За словами начальника управління праці та соціального захисту населення міської ради Олени Шекерської, призначення субсидії відбуватиметься з 01 травня 2015 року на підставі лише двох документів - заяви та декларації про доходи і витрати осіб. За новими правилами ці бланки до 15 квітня, а також у жовтні, перед початком нового опалювального сезону, люди отримають у свої поштові скриньки, які виготовлять і доставлять їм підприємства, що надають послуги з газопостачання та електропостачання. Збір інших відомостей, необхідних для призначення субсидій, проводитиметься  шляхом здійснення запитів управління праці до відповідних органів, установ, організацій.

Якщо громадянам вже призначена субсидія на 2014-2015 рр., на новий період житлова субсидія призначається автоматично, відповідно, скасовується необхідність надання нового пакету документів та звернення до управління праці. У разі обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії (зміни у складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, розмірі доходів), заявник зобов`язаний у місячний термін повідомити орган соцзахисту населення.

Олена Шекерська повідомила, що вищеназваною постановою скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидії, а саме: наявність у власності двох житлових приміщень; наявність у власності двох автомобілів; наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні; здача в найм житлового приміщення. Не зможуть претендувати на субсидії ті домогосподарства, де була здійснена одноразова дороговартісна купівля  на суму понад 50 тис.грн.

Начальник відділу грошових виплат та компенсацій міського управління праці та соцзахисту населення Світлана Бутурлакіна наголосила на тому, що у зв`язку зі спрощенням порядку надання житлових субсидій, підвищується  відповідальність громадян за достовірність наданої у документах інформації. В разі подання неповних чи недостовірних відомостей про доходи та витрати зареєстрованих  у житловому приміщенні/будинку осіб, в призначенні субсидії може бути відмовлено або припинено її надання. У такому разі заявник зобов`язаний повернути перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі.

Світлана Бутурлакіна зазначила, що документи необхідно заповнювати друкованими літерами, чітко виписуючи цифри, вірно вносити номера особових рахунків, адже помилка в одній цифрі може призвести до того, що субсидію отримає інше домогосподарство. Доходи необхідно  вказувати за попередній календарний рік без урахування прибуткового податку (без 15 %).

Заповнені документи надсилаються громадянами до міського управління праці поштою (вулиця Радянська,36) або особисто. Для цього в управлінні буде облаштовано спеціальну скриньку. Для правильного заповнення документів  синельниківці можуть  звертатися до спеціалістів управління. Щоб уникнути черги, можна записатися на прийом за телефоном: 4-22-50.

Попередньо обрахувати    розмір державної допомоги можна, звернувшись до сайтів Мінсоцполітики та  Уряду, де розміщено таблицю розмірів оплати житлово-комунальних послуг осіб, які стали учасниками Програми субсидій.

Також Світлана Бутурлакіна зауважила, що при виконкомі міської ради працює  комісія з питань призначення державних адресних допомог. Комісія розглядатиме питання про призначення субсидії особі, на яку не відкриті особові рахунки (не власник); про призначення на понаднормовану площу житла, якщо в домогосподарстві зареєстровані лише непрацездатні особи; про призначення без урахування осіб, які зареєстровані, але фактично проживають в іншій адміністративно-територіальній одиниці (на підставі довідок). Для того, щоб комісія розглянула те чи інше питання, окрему заяву писати не треба. Достатньо підкреслити у заяві: заява потребує окремого рішення.

Представники підприємств, що надають послуги з газопостачання та електропостачання, присутні на заході, підтвердили, що до 15 квітня 2015 року синельниківці отримають необхідні документи для оформлення субсидій.

Для того, щоб  про зміни у призначенні субсидій у 2015 році дізналося якомога більше городян,  присутні підтримали пропозицію секретаря міської ради Тетяни Кучерук про запровадження у квітні в місцевих газетах спеціальної рубрики, в якій би щотижнево друкувалися необхідні тематичні матеріали, роз`яснення спеціалістів.

 

Наприкінці засідання міський голова Дмитро Зражевський зазначив, що питання соціальної підтримки мешканців міста та призначення субсидій знаходитиметься у нього на особистому контролі. Важливо, щоб якомога більше синельниківців  отримали  допомогу від держави. Питання про хід виконання вищеназваної постанови КМУ розглядатиметься щопонеділка  під час нарад з відповідальними особами.