Розділи
Портал президента
   
   

 
 

 

 

  

 

Чужого горя не буває…

8 апреля 2015 - Прес-служба СМР
article4966.jpg

Внаслідок окупації Криму, у зв`язку з подіями на Сході країни, багатьом сім`ям доводиться залишати своє житло та шукати кращої долі в іншому місці. Синельниківщина стала відкритою для всіх, хто потребує допомоги.

У  червні  минулого року для вирішення проблем переселенців зі східних регіонів України, АРК та м.Севастополь було створено міськрайонний штаб, до складу якого ввійшли представники соціальних служб міста та району, освіти, медицини, правоохоронних органів.

 08 квітня 2015 року відбулося чергове засідання штабу, під час якого підведено підсумки роботи, пов`язаної з вирішенням питань громадян-переселенців, в тому числі щодо працевлаштування; обговорено механізм співпраці територіального підрозділу Державної міграційної служби з міським та районним управліннями праці та соціального захисту населення щодо виконання постанови КМУ від 04.03.2015р. №79 «Деякі питання оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції».

Так за час проведення антитерористичної операції до міста Синельникового прибули 796 осіб вимушених переселенців. Сьогодні на території міста  тимчасово проживають 598 осіб, з них 116 дітей, 300 осіб похилого віку та інвалідів. Серед вказаного числа  4 родини (8 осіб) – переселенці з АР Крим, всі інші прибули до міста з Донецької та Луганської областей.

У Синельниківському районі зареєстровано 443 особи (310 сімей), які виїхали з Донецької та Луганської областей, з них:  дітей – 92 чол.; інвалідів – 34 чол.;  пенсіонерів – 205 чол.; осіб працездатного віку – 112 чол.

Перед владою міста та району одразу постало питання  забезпечення біженців житлом, медичними та освітніми послугами, оформлення виплат державних соціальних допомог, пенсій, працевлаштування  тощо.

Приємно, що на прохання влади надати посильну допомогу відгукнулися, як підприємства, установи, організації міста і району, так і  небайдужі громадяни, які  проявляли свою активну громадянську позицію, надали житло, теплий одяг, продукти харчування, засоби особистої гігієни, дитячі іграшки.

Безоплатно було надано житло для тимчасового проживання 3 родинам у гуртожитку Cинельниківського пасажирського вагонного депо, 10 особам - у гуртожитку ПАТ „Синельниківський ресорний завод”.

25 вимушених переселенців, переважно інвалідів та пенсіонерів, проживають в колишній Славгородській лікарні, одна сім`я - в приміщенні Раївської школи – інтернат.

Решта переселенців мешкає у родичів та знайомих, або розміщена на квартирах у мешканців міста та району, деякі погодилися надати житло безкоштовно.

При комунальній установі «Синельниківський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» було створено пункт прийому гуманітарної допомоги. Штаб гуманітарної допомоги,  де переселенці можуть отримати посуд, одяг, взуття, створено і при Синельниківській районній раді. Громадяни-переселенці звертаються до цих  пунктів постійно.

Допомогу переселенцям, які проживають на території міста, надають благодійники з м.Дніпропетровська, а саме: Благодійний фонд «Помогаем» допоміг в забезпеченні ліками хворого на гепатит С.

Починаючи з листопада 2014 року, активно допомагають забезпечувати переселенців найнеобхіднішим і міжнародні благодійні організації: Міжнародна організація по міграції, Благодійний фонд "ADRA" (Канада), Програма розвитку ООН в Україні, Угорська екуменічна група, Дацька Рада у справах Біженців, Червоний Хрест, УВКБ ООН, Міжнародний благодійний фонд "Карітас Україна". Переселенці - багатодітні сім`ї, пенсіонери, інваліди, діти-інваліди, сім`ї з дітьми віком до 3-х років, одинокі матері вже отримали постільну білизну, ковдри, зимові куртки, електро-конвектори, продуктові набори, засоби гігієни, матеріальну допомогу.

До управління Пенсійного фонду України в м.Синельниковому та Синельниківському районі за призначенням пенсій звернулись 596 переселенців, з них 579 призначено (зазначена кількість охоплює переселенців, які проживають в місті і районі).

Із врахуванням вимог і особливостей виплатного процесу виплачуються пенсії та різні державні соціальні допомоги сім’ям з дітьми.

Усі діти, шкільного віку відвідують загальноосвітні навчальні заклади, діти дошкільного віку (за бажання батьків) влаштовані у дитячі садки міста та району.

 На сьогоднішній день у міськрайонному центрі зайнятості перебувають на обліку 13 осіб, які потребують працевлаштування. 10 осіб вже працевлаштовано на підприємства, установи міста і району.

З метою з`ясування та вирішення проблем громадян-переселенців постійно працюють  „гарячі” телефонні лінія за номерами: 4-21-61 (міське управління соцзахисту населення) та 4-23-04 (районне управління праці та соцзахисту населення).  Крім того, на базі Синельниківського міськрайонного управління  державної служби України з надзвичайних ситуацій ефективно діє „гаряча” телефонна лінія за коротким номером 101, за допомогою якої також надходять звернення до міськрайонного штабу.

Таким чином, спільними зусиллями органів влади та небайдужих громадян на Синельниківщині забезпечується реалізація комплексу заходів, спрямованих на забезпечення належного рівня соціального захисту і підтримки вимушених переселенців. Події на Сході України наочно показали громадянську зрілість та людяність жителів міста та району, готових сприймати чужу біду, як свою.