Розділи
Портал президента
   
   

 
 

 

 

  

 

Бюджет міста на 2015 рік прийнято

12 января 2015 - Прес-служба СМР
article4534.jpg

12 січня 2015 року під головуванням міського голови Дмитра Зражевського відбулася позачергова  сорок  восьма  сесія Синельниківської міської ради VІ скликання.

Під час засідання депутати обговорили та  прийняли майже одноголосно 7 рішень. Основними з них є: рішення про міський бюджет на 2015 рік та про Програму соціально - економічного та культурного розвитку міста на  2015 рік.

Як зазначила начальник фінансового управління міської ради Валентина Дубовенко, формування показників міського бюджету здійснено на основі змін  до Податкового та Бюджетного кодексів, податкової реформи та реформи міжбюджетних відносин, побудованих на принципах децентралізації фінансів  та зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування.

Так прогноз доходів міського бюджету на 2015 рік обраховано в сумі 59027,2 тис. грн.,  що на 20,3%, більше, в порівнянні з 2014 роком.

Основним платежем надходжень загального фонду є податок на доходи фізичних осіб, який становить 72,8% від прогнозного показника доходів  загального фонду 2015 року. Також передбачається надходження акцизного податку з реалізації суб`єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, надходження податку на майно, за збір за місця для паркування транспортних засобів, єдиного податку, орендної плати та плати за землю, транспортного податку з фізичних осіб.

Передбачається, що місцеві податки прогнозуються у сумі 7332,2 тис. грн., що майже у 2 рази більше бюджету 2014 року, що обумовлено перенесенням єдиного податку та податку на нерухомість зі спеціального до загального фонду міського бюджету.

Також місто отримає освітню субвенцію з державного бюджету у сумі 23715,6 тис. грн.

Видатки міського бюджету на 2015 рік заплановано у відповідності до статей 89 та 91 Бюджетного кодексу України у сумі 59027,2 тис.грн., з урахуванням пріоритетного спрямування коштів на соціально – захищені статті видатків в повному обсязі та збереженням мережі закладів та чисельності працівників бюджетної сфери. В порівнянні до бюджету 2014 року, видатки (без врахування видатків, що фінансуються за рахунок субвенцій з Державного бюджету на соціальні виплати)  збільшились на   15,7 %.

Розрахунок фонду оплати праці проведено виходячи зі штатної чисельності працівників бюджетних установ та розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня  – 1 218 гривень та  з 1 грудня  – 1378 гривень. Розмір посадового окладу працівника   I тарифного розряду ЄТС визначено з урахуванням збереження грошового розриву з розміром мінімальної заробітної плати та становить з 1 січня -852 гривні та з 1 грудня – 1012 гривень.

Працівникам бюджетних установ, розміри посадових окладів (тарифних ставок) яких менші за визначений розмір мінімальної заробітної плати, посадовий оклад (тарифна ставка) враховано на рівні мінімальної заробітної плати.  Крім того, враховані кошти на проведення індексації заробітної плати працівників відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».

На виконання Закону України «Про охорону дитинства» враховано видатки на безкоштовне харчування дітей - сиріт, дітей з малозабезпечених сімей та учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

У сумі видатків  міського бюджету на 2015 рік   80,8 % складають видатки соціального спрямування, з них видатки  на освіту - 71,7%, соціальний захист та соціальне забезпечення –3%, культуру –  4,6%, фізичну культуру і спорт – 1,6%.

Кошти спеціального фонду бюджету розвитку в сумі 1420,6 тис. грн.  спрямовані на виконання заходів Програми соціально-економічного та культурного розвитку міста, а саме:  на придбання дитячого майданчика для навчально-виховного комплексу, на капітальний ремонт системи опалення в ДНЗ № 8, капітальний ремонт  покрівлі ЗНЗ № 1,  капітальний ремонт (заміна вікон ) у ЗНЗ № 1,3, завершення робіт по заміні вікон у ЗНЗ №6.

Видатки на соціальний захист та соціальне забезпечення (без врахування видатків, що проводяться за рахунок субвенцій) заплановано у сумі 1761,2 тис.грн.

Видатки на оплату енергоносіїв та комунальних послуг враховані в обсязі на проведення розрахунків, які споживаються установами, виходячи з діючих в грудні 2014 року цін і тарифів на електроенергію, водопостачання і водовідведення та природний газ.

Видатки на інші статті розраховані виходячи з фінансових можливостей  міського бюджету.

На потреби житлово-комунального господарства, будівництво, дорожнє господарство, цільові фонди спрямовано 7,1 % видатків міського бюджету. Кошти планується використати на благоустрій міста, на капітальний ремонт житлового фонду комунальної власності,  придбання обладнання для спортивного майданчика, на капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення, на поточний і капітальний ремонт доріг, дорожні знаки та дорожню розмітку.

Також депутати міської ради прийняли рішення про внесення змін до плану діяльності з підготовки  регуляторних актів  та відстеження їх результативності у 2015 році та до Програми охорони навколишнього природного середовища у м.Синельниковому на період 2011-2020 роки, затвердили  структуру апарату та умови оплати праці посадових осіб Синельниківської міської ради та її виконавчих органів на 2015 рік,  розпорядження міського голови.